تعمیرگاه تخصصی کپچر, وبلاگ

کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم

کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم
کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم

این که کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر سوالی است که برای خیلی از افراد مختلف که صاحب خودروی کپچر هستند و یا به دنبال خرید این خودرو هستند، پیش می آید. کپچر یکی از خودرو های کراس اور تولیدی شرکت فرانسوی رنو است که بیشتر کاربرد شهری دارد. خودروی کپچر هم درست به مانند تمامی خودرو ها از مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی بهره مند است. برای این که پاسخ سوال خود را بیابید و بدانید که کپچر زنجیر تایم دارد یا تسمه، در ادامه هم همراه بمانید. با تعمیرگاه تخصصی کپچر همراه باشید.

زنجیر تایم کپچر

در اول بحث کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر بدانید که زنجیر تایم یک قطعه فلزی است که وظیفه هماهنگ کردن حرکت پیستون‌ها و سوپاپ‌های موتور را دارد. این قطعه باعث می‌شود که سوخت و هوا در زمان مناسب وارد سیلندر شوند و چرخه احتراق کامل شود. زنجیر تایم از نوع غلتکی است و با چرخ‌دنده‌های میل لنگ و میل بادامک در ارتباط است. زنجیر تایم باید در شرایط کاری مناسب نگهداری شود تا از خرابی موتور جلوگیری کند. علائم خرابی زنجیر تایم ممکن است شامل کاهش قدرت موتور، سر و صدای غیرعادی، کاهش کیفیت روغن موتور و افزایش مصرف سوخت باشد. زمان تعویض زنجیر تایم بستگی به نوع موتور و شرایط رانندگی دارد، اما به طور متوسط بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار کیلومتر پیشنهاد می‌شود.

کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم؟

در پاسخ به این که رنو کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم باید گفت که رنو کپچر دارای زنجیر تایم می باشد. زنجیر تایم وظیفه کنترل پیستون و سوپاپ‌ها را برعهده دارد و دقیقاً در زمانی که نیاز است، در سیلندر موتور را باز می‌کند. موتورهای چهارزمانه در یک چرخه چهارزمانه کار می‌کنند: مرحله مکش؛ تراکم؛ انفجار؛ تخلیه. در طول یک چرخه، میل بادامک یک‌بار و میل‌لنگ دو‌بار می‌چرخد. در طول این فاز، چهار کار جداگانه اتفاق می‌افتد. این همان چیزی است که به‌عنوان زمان‌بندی یا همگام‌سازی (تایمینگ) مکانیکی شناخته می‌شود. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه رنو کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم و برای تعویض زنجیر تایم خودرویتان میتوانید به نمایندگی کپچر رنو ایران رنو مراجعه نمایید.

اطلاعات بیشتر: نمایندگی کپچر در تهران

کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم

کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم

درست است پاسخ سوال کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم یافته شد و مشخص شد که کپچر زنجیر تایم دارد، اما بد نیست که پس از این که دیدیم رنو کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم، کمی هم در مورد تسمه تایم بدانیم. تسمه تایم  تسمه‌ای دندانه‌دار و بخشی از موتور احتراق داخلی است که زمان‌بندی سوپاپهای موتور را کنترل می‌کند و برای هماهنگ‌کردن زمان باز و بسته شدن سوپاپ‌ها حرکت میل‌لنگ را به میل‌بادامک منتقل می‌کند. در برخی از موتورها برای این کار به جای تسمه، چرخ‌دنده به کار می‌رود.

تبدیل تسمه تایم به زنجیر تایم کپچر

به طور کلی در مطلب کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم باید گفت که نحوه تبدیل تسمه تایم به زنجیر تایم کپچر و بالعکس در هیچ خودرویی وجود ندارد. زیرا طراحی موتورهایی که از تسمه تایم استفاده می‌کنند با موتورهایی که از زنجیر تایم استفاده می‌کنند متفاوت است و نیاز به تغییرات اساسی در قطعات موتور دارد. بنابراین، اگر می‌خواهید از تسمه تایم به زنجیر تایم تغییر دهید، باید موتور خودرو را کاملاً عوض کنید که هزینه‌بر و زمان‌گیر است.

نشانه‌های نیاز به تعویض زنجیر تایم کپچر

قبل تر هم به آن اشاره شد که زنجیر تایم یک قطعه فلزی است که با استفاده از چرخ‌دنده‌ها، میل‌لنگ و میل‌بادامک را هماهنگ می‌کند و باعث می‌شود که سوپاپ‌ها و پیستون‌ها در زمان مناسب باز و بسته شون4. زنجیر تایم معمولاً دوام بیشتری از تسمه تایم دارد و نیاز به تعویض کمتری دارد5. اما با گذشت زمان و کارکرد بالا، ممکن است زنجیر تایم شل شود یا پاره شود و نیاز به تعویض داشته باشد. برخی از نشانه‌هایی پس از فهمیدن این که کپچر تسمه تایم دارید یا زنجیر تایم باید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید، و می‌توانند به شما بفهمانند که زنجیر تایم نیاز به تعویض دارد را در زیر با هم مشاهده می کنیم.

کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم

کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم

ایجاد سر و صدا از سمت سینی موتور که با افزایش دور موتور صدای آن افزایش پیدا می‌کند. این صدا ممکن است شبیه به صدای زنگ‌زدن، تیک‌تیک‌زدن باشد.

بد استارت خوردن خودرو بر اثر از تایم خارج شدن موتور. این اتفاق ممکن است باعث شود که موتور دیر روشن شود یا نیاز به چندین بار استارت داشته باشد.

افت توان و گشتاور موتور در اثر از تایم خارج شدن موتور. این اتفاق ممکن است باعث شود که موتور کمتر از حد معمول جوابگو باشد و شتاب و سرعت خودرو کاهش یابد.

موتور روشن نمی‌‌شود در اثر پارگی زنجیر. این اتفاق ممکن است باعث شود که موتور اصلاً کار نکند و حتی ممکن است به قطعات دیگر موتور آسیب برساند.

خدمات بیشتر: تعمیر تخصصی موتور کپچر

افزایش صدای موتور در اثر رد کردن زنجیر تایم. این اتفاق ممکن است باعث شود که موتور صدای بلند و ناهماهنگی از خود بدهد و نشانه‌ای از خرابی جدی موتور باشد.

لرزش موتور هنگام کار کردن خودرو. این اتفاق ممکن است باعث شود که موتور عدم تعادل و ناهنجاری در حرکت خود نشان دهد و نشانه‌ای از اختلال در زمان‌بندی موتور باشد.

قیمت زنجیر تایم رنو کپچر

همانطور که می دانید برندهای محصولات تاثیر زیادی در قیمت محصول دارد. با قیمت زنجیر تایم رنو کپچر پایین بلافاصله وسوسه نشوید زیرا این قطعه بسیار حیاتی است به هنگام خرید دقت کنید درست همانند دقتی که در فهمیدن رنو کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم داشتید. به همین خاطر همانگونه که به مطلب کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم، به کیفیت زنجیر تایمی که برای خودرویتان می خرید هم توجه کنید و از اجناس مرغوب و با کیفیت استفاده نمایید.

مرکز تعمیر تخصصی کپچر

مرکز تعمیر تخصصی کپچر یا همان ایران رنو یک تعمیرگاه است که خدمات مختلفی را برای خودروی رنو کپچر ارائه می‌دهد. این خدمات شامل تعمیر موتور، گیربکس، توربو شارژر، جلوبندی، برق، کولر، دیاگ و غیره هستند. تعمیرگاه تخصصی ایران رنو از قطعات اصلی و با کیفیت برای تعمیر و تعویض استفاده می‌کند و از ابزارهای مخصوص و دانش فنی بالا برخوردار است. همچنین، برخی از تعمیرات ایران رنو با گارانتی ارائه می‌شوند تا شما به راحتی از خودروی خود استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یافتن پاسخ سوالات خود همچون همین سوال که کپچر تسمه تایم دارد یا زنجیر تایم می‌توانید با تماس با شماره‌های درج شده در سایت ایران رنو با آنها ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *