بهترین مرکز تعویض روغن موتور مگان دستی و یا اتومات کجاست؟ یکی از مهم ترین موارد نگهداری از خودرو تعویض به موقع روغن آن می باشد. این فرایند بایستی به صورت منظم صورت بگیرد و در صورت تاخیر ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوید. تعویض روغن موتور مگان همانند سرویس های دوره ای نیازمند زمان مشخصی برای تعویض می باشد و از این دوره ها نباید به هیچ وجه تخظی کرد چرا که خرابی های زیادی را به بار می آورد. در این مقاله تعمیرگاه ایران اتوریپر به صورت تخصصی در مورد نحوه، زمان و هزینه تعویض روغن موتور مگان صحبت می کند.

تعویض روغن موتور مگان 1600

نوع روغنی که برای موتور استفاده می شود بسیار مهم است چرا که تقلبی بودن آن باعث می شود خودرو با مشکلات جدیدی مواجه شود و از عمر خودرو کاسته می شود. ما به شما برند elf و total را پیشنهاد می دهیم که می توانید در مجموعه ایران رنو از آن ها استفاده کنید. میزان حجم روغن موتور مگان 1600 برابر با 4/8 لیتر است. 

گیج روغن موتور 1600 کوتاه می باشد و روی کولتل نصب می شود که اندازه ان حدود 20 تا 30 سانتی متر می باشد. به همین دلیل خیلی ها با نگاه کردن به گیج روغن نمی توانند سطح ان را اندازه گیری کنند. به همین منظور سنسور دیجیتال در پشت کالتل و روی بوک سیلند نصب شده است که قادر به تشخیص میزان سطح روغن می باشد. وقتی خودرو روشن میشود در همان ابتدا علامت oil-level-core  نشان داده می شود که سطح روغن را میتوان تشخیص داد. پس ازطی کردن مسافت 7 هزار کیلومتر حتما روغن موتور خودروی خود را تعویض کنید.

جهت ثبت سفارش کلیک کنید

تعویض روغن موتور مگان 2000

روغن موتور از زیر خودرو تخلیه می شود تا بدین صورت تمامی جزم و رسوباتی که در کف ته نشین شده است نیز خارج شود. با باز کردن پیچ تخلیه می توان تمامی روغن را تخلیه کرد. میزان حجم روغنی که در مگان 2000 استفاده می شود 5/30 لیتر می باشد. شما می توانید برای تعویض روغن موتور مگان 2000 به تعمیرگاه ایران رنو مراجعه کنید و با روغن موتور اصلی این تعویض را انجام دهید.

گیج روغن مگان ۱۶۰۰ کجاست؟

گیج نشانگر سطح روغن موتور بوده و در هنگام استارت زدن خودرو می توان میزان سطح روغن را مشاهده کرد. جای گیج مگان ۲۰۰۰ با مگان ۱۶۰۰ متفاوت است. گیج روغن مگان ۲۰۰۰ در بالا، جلوی قلاب موتور واقع شده است که با رنگ زرد مشخص می شود. گیج روغن مگان ۱۶۰۰ در پایین روبروی رادیاتور آب قرارگرفته است.

بهترین روغن موتور مگان ۲۰۰۰

بهترین روغنی که خود شرکت رنو برای مگان 2000 توصیه کرده است 10w40-elf می باشد. معمولا نوع روغن مگان 2000 را براساس شاخص پایه روغن نیمه سنتیک تعیین میکنند. برندهای معتبر روغن موتور مگان elf و total هستند که میتوانید از آنها استفاده کنید.

iranautorepair

بهترین مرکز تعویض روغن موتور مگان 1600 و 2000

تعویض روغن موتور مگان

هزینه تعویض روغن موتور مگان

یکی از عمومی ترین سوالات مشتریان در مورد دریافت خدمات این است که هزینه آن چقدر است؟ در وهله اول با توجه به میزان روغنی که استفاده می شود می بایست هزینه خرید روغن پرداخت شود و یک هزینه اجرت کار نیز با توجه به نرخ اتحادیه پرداخت می شود. شما عزیزان برای اطلاع دقیق از هزینه تعویض روغن موتور مگان می توانید همین حالا با شماره 09128896509 تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

زمان تعویض روغن موتور مگان

شاید بار‌ها شنیده باشید که فلان روغن موتور را در ۵۰۰۰ کیلومتر یا ۱۰۰۰۰ کیلومتر باید تعویض کرد. ملاک این زمان کارکرد چیست؟ و به چه دلیل این زمان برای روغنهای مختلف متفاوت است. این نوشته به شما که احتمالا خودرویی زیر پایتان دارید کمک خواهد کرد ضمن کسب اطلاعات لازم در خصوص موارد تاثیر گذار در تعویض روغن; زمانی که روغن موتور دستگاه باید تعویض شود و… آگاه شوید و خانواده را بدون خودرو نگذارید!

روغن از زمان شروع کار موتور در معرض اکسیده شدن و تجزیه حرارتی و آب و سوخت خام قرار دارد. لدا روغن پایه آن شروع به آلوده شدن و از دست دادن کیفیت خود می‌نماید. از طرفی مواد افزودنی آن نیز رفته رفته مصرف می‌شوند. مثلا مواد افزودنی پاک کننده ظرفیت معینی برای جذب و معلق نگه داشتن ذرات دارد. جالب است بدانید به ازای مصرف یک لیتر بنرین، یک لیتر آب تولید می‌شود که مقداری از آن به صورت بخار از اگزوز خارج می‌شودو مقداری نیز به روغن اضافه می‌شود.
تعویض روغن موتور تمامی خودروهای رنو در تهران تحت نظر متخصصین باتجربه

iranautorepair

بهترین روغن موتور برای مگان کدام است؟

سرب موجود در بنزین که برای بهسوری بهتر به بنزین اضافه می‌شد پس از ورود به روغن باعث اکسید شدن سریع‌تر روغن می‌گردید. در حال حاضر این ماده از بنزین موجود در کشور حذف گردیده است. بنزین با اکتان پایین نیز به دلیل عدم یک احتراق کامل باعث اضافه کردن دوده بیشتر به روغن می‌گردد. استفاده از بنزینهای سوپر نیز این مورد را تاحدودی کاهش می‌دهد.

در حال حاضر بهترین روغن موتور برای مگان ELF اصلی می باشد که با مراجعه به ایران رنو می توانید از این روغن استفاده کنید. در غیر این صورت می بایست از روغن موتور ایرانی برای خودرو خود استفاده کنید.

مرکز تعویض روغن موتور مگان در تهران

توصیه کارشناسان ایران رنو برای نوع روغن موتور مصرفی خودروی مگان شما عزیزان روغن موتور الف اورجینال می باشد.اما با توجه با شرایط پیش آمده و تحریم کالاهای وارداتی این روغن موتور در سطح کشور موجود نیست از این رنو مهندسین ایران رنو توصیه می کنند از روغن موتور ادینول است.

شما عزیزان برای تعویض روغن موتور مگان دستی و اتومات می توانید به مجموعه تعمیرگاه تخصصی مگان ایران رنو مراجعه کنید و با خیالی آسوده خودرو خود را به ما بسپارید.

شماره تماس:

09128896509-مهندس قدردان

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Buttonتماس با ایران رنو