اکثر افرادی که از خودروی مگان استفاده می کنند حتما تا به حال به فکر تعویض لنت ترمز مگان افتاده اند. مگان یکی از محصولات تولید شده توسط شرکت رنو می باشد. شرکت رنو یکی از محبوب ترین و حرفه ای ترین شرکت های خودرو سازی در فرانسه می باشد که محصولات تولید شده در آن سال های سال است که به کشور های دیگر از جمله کشور ما صادر شده است. مگان نیز از جمله خودرو هایی است که چندین ساله در کشور ما افراد زیادی از آن استفاده می کنند و این خودرو در طی این سال ها توانسته است که طرفداران زیادی را نسبت به خود جذب کند. با تعمیرگاه تخصصی مگان همراه ما باشید.

با توجه به محبوبیت بالایی که این خودرو ها دارند و افراد زیادی در کشور ما از مگان استفاده می کنند، بحث تعویض قطعات مختلف آن از جمله تعویض لنت ترمز مگان نیز حسابی داغ شده است. برای این که با تعویض لنت ترمز مگان و عناوین دیگری مانند زمان تعویض لنت ترمز مگان، نحوه تعویض لنت ترمز مگان و ... بیشتر و هر چه بهتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می شود که در ادامه هم همراه با تعمیرگاه تخصصی رنو بمانید.

تعویض لنت ترمز مگان در تهران

برای این که با تعویض لنت ترمز مگان بهتر آشنا شوید بهتر است قبل از هر چیز بدانیم که لنت ترمز چه کاربردی دارد و انواع آن کدام اند. لنت ترمز یکی از قطعات بسیار مهم و حیاتی در خودرو می باشد که در ایمنی خودرو نقش بسیار زیادی دارد و وظیفه آن این است که از سرعت خودرو هنگام ترمز گرفتن بکاهد. لنت های ترمز انواع مختلفی دارند که در ادامه هر کدام از آن ها به شما معرفی شده اند:

جهت ثبت سفارش کلیک کنید

تعویض لنت ترمز مگان با قطعات اصلی

لنت ترمز ارگانیک: اولین مورد در رابطه با انواع لنت های ترمز به کار رفته شده در خودرو های سواری را می توان به لنت های ترمز ارگانیک اختصاص داد. در این نوع از لنت های ترمز مقدار بسیار کمی فلز به کار رفته است و ماندگاری این نوع از لنت ها نیز در مقایسه با سایر لنت های ترمز به مراتب پایین تر و کم تر می باشد. اما ویژگی مهمی که این نوع از لنت ها دارند این است که در مقایسه با دیگر لنت های ترمز قیمت به صرفه تری دارند. از این رو کسانی که محدودیت مالی دارند، استفاده از لنت های ترمز ارگانیک برای آن ها گزینه مناسب تری می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: تعویض روغن گیربکس مگان در تهران

لنت ترمز کم فلز: مورد بعدی در رابطه با انواع لنت های ترمز به کار رفته در خودرو های سواری که می توان به آن اشاره کرد، لنت های ترمز کم فلز هستند. در این نوع از لنت ها همان طور که از اسم آن ها نیز می توان حدس زد مقدار کمی فلز به کار رفته است. این نوع از محصولات در مقایسه با لنت های ترمز ارگانیک ماندگاری بالا تری دارند و از این نظر بهتر می باشند و یا به عبارتی دیگر زمان تعویض لنت ترمز مگان از نوع کم فلز نسبت به نوع ارگانیک طولانی تر می باشد. اما باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که لنت های ترمز کم فلز سر و صدای بیشتری نسبت به نوع ارگانیک دارند.

لنت ترمز نیمه فلز: یکی دیگر از انواع لنت های ترمز به کار رفته در خودرو ها، لنت های ترمز نیمه فلز می باشند. همان طور که از نام این محصولات نیز می توان تشخیص داد، درصد فلز به کار رفته در لنت های ترمز تیمه فلزی بیشتر از لنت های کم فلز و ارگانیک می باشد و همین موضوع نیز باعث شده است که ماندگاری این نوع از لنت ها در مقایسه با لنت های ترمز ارگانیک و کم فلز بیشتر باشد و یا به عبارتی دیگر عمر طولانی تری داشته باشند. طبیعتا با توجه به ماندگاری بالا تری که این لنت ها دارند، قیمت آن ها نیز به مراتب بیشتر می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر کولر مگان تضمینی

لنت ترمز سرامیک: آخرین مورد در رابطه با انواع لنت های ترمز به کار گرفته شده در خودرو های سواری را می توان به لنت ترمز سرامیک اختصاص داد. این نوع از محصولات به روز ترین و با کیفیت ترین لنت های ترمز ساخته شده تا به حال می باشند که ماندگاری آن ها نسبت به دیگر لنت ها بسیار بالا تر است. البته قیمت این محصولات نیز با توجه به کیفیت بالایی که دارند به مراتب بالا تر و بیشتر از سایر لنت های ترمز تولید شده می باشد.

iranautorepair

بهترین مرکز تعویض لنت ترمز خودروهای رنو در تهران

تعویض لنت ترمز مگان

زمان تعویض لنت ترمز مگان

یکی از سوالات پر تکرار در رابطه با لنت ترمز مگان که به طور مکرر پرسیده می شود این است که زمان تعویض لنت ترمز مگان چقدر است. لنت ترمز از جمله قطعات مصرفی خودرو می باشد و طول عمر آن را بر حسب کارکرد خودرو تعیین می کنند. به مرور زمان لنت ترمز تمام می شود و در پی آن دیسک های خودرو درگیر شده و احتمال خطر بالا تر و بیش تر می شود. به طور کلی زمان تعویض لنت ترمز مگان به موارد زیادی بستگی دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: تعویض تسمه تایم مگان در تهران

به عنوان مثال زمان تعویض لنت ترمز عقب با زمان تعویض لنت ترمز جلو متفاوت است و با هم دیگر فرق می کمد. لنت های ترمز عقب ماندگاری بیش تری نسبت به لنت های ترمز جلد دارند و حداکثر تا ۱۰۰ هزار کیلومتر متر کار می کنند. همچنین یکی دیگر از مواردی که می تواند زمان تعویض لنت را دچار تغییر کند، نوع لنت ترمز می باشد. هر چه کیفیت لنت ترمز بیشتر باشد، زمان تعویض ام نیز طولانی تر است.

تعویض لنت ترمز مگان 1600 و 2000 در تهران تحت نظر متخصصین باتجربه

iranautorepair

نحوه تعویض لنت ترمز مگان

امید است مطالب بیان شده در طی بحث تعویض لنت ترمز مگان و عناوین دیگری از جمله زمان تعویض لنت ترمز مگان، نحوه تعویض لنت ترمز مگان و ... به اندازه کافی برای شما مفید بوده و در بالا بردن سطح آگاهی شما موثر بوده باشد. برای اطلاع از نحوه تعویض لنت ترمز مگان به شما توصیه می شود که به سایت ایران رنو که یکی از بهترین و مجرب ترین مراکز خودرویی می باشد مراجعه کنید و سوالات خود را با مشاوران این مجموعه که همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند، در میان بگذارید تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Buttonتماس با ایران رنو