وبلاگ

علت روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو چیست؟ یکی از مشکلاتی که دارندگان خودرو ساندرو ممکن است با آن مواجه شوند روشن شدن چراغ گیربکس است که نشان دهنده بروز یک مشکل خاص در خودرو است این مشکل می تواند حاد باشد و بایستی در این صورت به سرعت پیگیری شود و یا اینکه مشکل سطحی باشد و قابل رفع. بر روی داشبورد خودرو چراغ های مختلفی وجود دارد که در صورت بروز مشکل فنی آن ها روشن می شوند.

روشن شدن چراغ گیربکس نیز نشان دهنده بروز یک مشکل در جعبه دنده و یا گیربکس می باشد. هر وسیله نقلیه ای دارای چراغ گیربکس نمی باشد و اگر خودرو شما این چراغ را دارد در صورت روشن شدن آن می بایست به آن توجه ویژه داشته باشید.

هنگام روشن شدن چراغ گیربکس چه کنیم؟

گاها مشاهده می شود که به هنگام رانندگی به یکباره متوجه می شوید که چراغ گیربکس خودرو ساندرو شما روشن شده است. در این حالت چاره چیست؟ در این زمان بهتر است چندین کار را انجام دهید تا از بروز مشکل جلوگیری شود.

در ابتدا رانندگی را متوقف کنید و بلافاصله خودرو را خاموش کنید ممکن است هیچ مشکلی ایجاد نشده باشد و چراغ پس از روشن کردن مجدد خودرو خاموش شود. توجه داشته باشید وجود مشکل در گیربکس و بی توجهی به آن می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشید برای مثال ممکن است خودرو فاقد مایع انتقال باشد و شما بی توجه به رانندگی خود ادامه دهید در نتیجه باید به فکر یک گیربکس جدید و هزینه بالا باشید.

اگر چراغ گیربکس خاموش نشد نزد یک مکانیک حرفه ای بروید. علت روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو می تواند متنوع باشد و با مراجعه به یک تعمیرگاه عمومی نمی توان مشکل را حل کرد. پیشنهاد ما این است که به تعمیرگاه تخصصی ساندرو مراجعه کنید و مشکل را نزد یک تعمیرکار ساندرو حل کنید تا از نتیجه کار اطمینان داشته باشید.

جهت ثبت سفارش کلیک کنید

علت روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو

معمولا بعد از مدتی که از خودرو استفاده کردیم، همیشه با فرسودگی و خرابی برخی از قطعات مواجه می‌شویم. بسیاری از این قطعات مانند گیربکس از حساسیت بالایی برخوردارند. در این بخش می خواهیم صرفا علت روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو را بررسی کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ایران رنو همراه باشید.

کم‌بودن سیال انتقال در گیربکس ساندرو

زمانی که مایع گیربکس در سیستم انتقال کاهش پیدا می‌کند، خودرو ممکن است خود به خود خاموش شود. گاهی اوقات چراغ گیربکس ساندرو به منظور هشدار برای خرابی گیربکس روشن می‌شود. همچنین در برخی موارد سیستم آن گونه که باید شتاب داشته‌ باشد و کار کند، کارایی لازم را ندارد.

هرکدام از این موارد نشان دهنده آن است که سطح مایع یا روغن گیربکس بر اثر عواملی کم شده‌است. در این مواقع باید سریعا خودرو را به تعمیراتی ببرید چون کمبود روغن فشار بر گیربکس را بیش از حد می‌کند، در نهایت سبب گرم‌شدن بیش از حد آن می‌شود. شاید حتی به یک گیربکس جدید نیاز پیدا کنید.

انتقال حرارت بیش از حد گیربکس ساندرو

چه مایع سیال کم باشد و چه براثر عواملی در داخل گیربکس خرابی رخ داده‌ باشد. هر کدام از این موارد منجر به گرم‌شدن بیش از حد موتور می‌شوند. در نهایت چراغ گیربکس ساندرو با روشن شدن خود هشدار خرابی گیربکس را صادر می‌کند. زمانی که گرما بیش از اندازه باشد منجربه مسدود شدن کولر می‌شود.

اگر شما از ماشین خود زیاد کار بکشید به گونه‌ای که بارهای بیش از حد سنگین را با آن حمل کنید، امکان گرم شدن بیش از حد گیربکس بعد از مدتی را شاهد خواهید بود. در این زمان بلافاصله خود رو را به تعمیراتی ببرید تا معینه لازم از خودرو صورت پذیرد.

خرابی اینترلاک دنده

گاهی اوقات روشن شدن چراغ گیربکس به معنای خرابی قطعات آن نمی‌باشد. در این زمان علت‌های دیگری مانند خرابی پیشرانه خودرو به میان می‌آید. این خرابی را در هنگام تعویض دنده بیشتر شاهد خواهید بود.

بدنه سوپاپ ناکارآمد گیربکس ساندرو

در گیربکس‌های اتوماتیک و cvt زمانی که در بدنه سوپاپ آنها مشکلی ایجاد شود، چراغ هشدار روشن می‌شود. این بخش شامل دریچه‌ هایی است که وظیفه هدایت جریان را از طریق محفظه‌ ها انجام می‌دهد. به بدنه سوپاپ سنسورها و ابزارآلات الکترونیکی متصل می‌باشند که رد صورت خرابی هر کدام از آنها سیستم هشدار چک روشن می‌شود و خرابی گیربکس را هشدار می‌دهد. این نیز یکی از علت روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو می باشد.

مبدل گشتاور معیوب

مبدل گشتاور را در سیستم‌ های گیربکس اتوماتیک می‌توان دید. این قطعه رابط بین گیربکس و گشتاور می‌باشد. بعداز مدتی کارکرد، مبدل گشتاور ممکن است دچار خرابی، فرسودگی، آسیب و یا خوردگی شده‌ باشد. هنگامی که این اتفاق بی‌افتد ما شاهد لرزش و لغزش در دنده‌ ها خواهیم بود. علاوه براین این موارد گشتاور می‌تواند از گیربکس جدا شده‌ باشد که در این صورت، مایع انتقال آلوده می‌شود. در هر صورت بهتراست به تعمیراتی برای بازرسی گیربکس مراجعه کنید.

حتما مطالعه کنید: تعمیر گیربکس ساندرو 

خرابی انتقال داخلی

همانطور که میدانید قطعات بسیاری برای گیربکس کار می‌کنند. اگر هرکدام از این ابزارها از کاربی‌افتند، ضررهای سنگینی را به مالک خودرو وارد می‌کنند. درون جعبه دنده، ابزارآلاتی مانند مجموعه دنده‌ها، بسته‌های کلاچ و بسیاری دیگر را خواهید یافت. هر کدام از این قطعات دچار فرسودگی و یا خرابی شوند، سیستم انتقال به خوبی کار نخواهد کرد. این مشکل سبب روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو خواهد شد.

خرابی سیستم برق یا کامپیوتر

امروزه به خودروها سیستم‌های برقی برای کارایی بیشتر وصل می‌کنند. در طول زمان امکان خرابی این سیستم‌ها وجود دارد. اگر حتی کوچک ترین اشکالی در این سیستم به وجود بیاید، سنسورها از خود واکنش نشان می‌دهند و در نهایت چراغ چک روشن می‌شود.

آیا می توانم با روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو رانندگی کنم؟

این نکته بسیار حائز اهمیت است که با روشن شدن چراغ هشدار گیربکس رانندگی نکنید. همگی میدانیم که گیربکس یک قطعه بسیار گران قیمت است. اگر خرابی در آن اتفاق افتاده باشد و شما به آن بی‌توجهی کنید، آسیب‌های جدی به بدنه گیربکس وارد می‌کنید.

گاهی اوقات پیش می‌آید که شما متوجه روشن شدن چراغ گیربکس می‌شوید و خودرو را خاموش می‌کنید تا آن را بررسی کنید. اما علت روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو را نمی دانید. در این زمان شما متوجه می‌شوید که سیستم یک مشکل جزئی مانند کم بودن مایع انتقال دارد. اکنون می‌توانید مایع را پرکنید و به رانندگی ادامه دهید. در صورت بروز مشکل جدیتر بعد از این حرکت مانند گرم شدن بیش از حد آن یا خرابی یک قطعه داخلی بهتر است هرچه سریع تر به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه کنید.

iranautorepair

بهترین مرکز تعمیر گیربکس خودروهای رنو در تهران

علت روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو

تعمیرگاه تخصصی iranautorepair

روشن شدن چراغ هشدار گیربکس ساندرو به این معنی است که مشکلی در گیربکس وجود دارد، احتمالاً از دمای مایع، سطح مایع یا فشار می‌باشد. علت روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو به طور کامل در بخش های پیشین بیان شدن که با مطالعه آن می توانید اطلاعات کاملی را در این زمینه کسب کنید. با روشن شدن چراغ گیربکس، حتی فکر به تعویق انداختن تعمیر آن را از سرتان بیرون کنید. چرا که با این اقدام خودرویتان بیش از پیش دچار آسیب می‌شود. هر زمان که شاهد روشن شدن چراغ گیربکس ساندرو بودید بلافاصله از تعمیرکاران کارآمد کمک بگیرید.

 
تعمیر گیربکس تمامی خودروهای رنو در تهران تحت نظر متخصصین باتجربه

iranautorepair

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Buttonتماس با ایران رنو