تعویض شمع مگان

عملکرد شمع مگان به چه صورت است؟ بهترین شمع برای مگان کدام برند است؟ هزینه تعویض شمع مگان چقدر است؟ هنگام تعویض شمع خودرو خود به چه نکاتی توجه کنیم؟ همانطور که می دانید یکی از ملزومات اصلی حرکت خودرو انجام عملیات جرقه زنی می باشد که باعث می شود خودرو روشن شده و حرکت کند. این جرقه سبب احتراق می گردد.

شمع یک وسیله کاربردی است و پس از مدتی خراب می شود در نتیجه نیاز به تعویض پیدا می کند. هزینه شمع ماشین زیاد نیست و وابسته به نوع خودرو در زمان معین می بایست تعویض شود. در ای مطلب قصد داریم به تمامی پرسش های شما در زمینه تعویض شمع مگان پاسخ دهیم. در این مقاله با ایران رنو، تعمیرگاه تخصصی مگان، همراه باشید.

عملکرد شمع مگان به چه صورت است؟

کار شمع مگان را می توان به سه دسته تقسیم بندی کرد. در مرحله اول سوخت و هوا باهم ترکیب شده و سپس کمپرس می شوند. سپس شمع این مخلوط کمپرس شده را به وسیله جریان برق مشتعل می کند. در نهایت بخار مشتعل در اتاقک احتراق منفجر شده و نیروی محرکه موتور تامین می شود.   

در صورتی که شمع آسیب دیده باشد عمل جرقه زنی به صورت کامل صورت نمی گیرد و در نتیجه نیروی محرکه تامین نمی شود. بدین ترتیب خودرو شما قدرت حرکت ندارد. بنابراین سلامت شمع بسیار مهم است و باید به زمان تعویض شمع مگان توجهی ویژه داشته باشید.

جهت ثبت سفارش کلیک کنید

علائم خرابی شمع مگان

بهترین شمع ها نیز روی خراب می شوند و نیاز به تعویض دارند. در این بخش می خواهیم علائم خرابی شمع مگان را برای شما بیان کنیم. اولین و مهم ترین نشانه، سخت روشن شدن خودرو می باشد. زمانی که جرقه زنی مناسبی صورت نگیرد موتور باید برای تولید نیروی محرکه بیش از حد تلاش کند و در نتیجه خودرو به سختی روشن می شود. در صورتی که خودرو به راحتی روشن نشد ابتدا شمع خودرو را بررسی کنید.

دومین نشانه خرابی شمع مگان بالا رفتن بی رویه مصرف سوخت می باشد. در این صورت سوخت خام به اگزوز خودرو وارد می شود و جرقه زنی به صورت نامنظم و ناقص صورت می گیرد. روی تمام شمع‌‌ها یک شکاف وجود دارد که به مرور زمان، بیش از حد باز می‌شود. باز شدن بیش از حد این شکاف نیز مانع جرقه‌زنی صحیح شمع می‌شود. صدای غیر عادی موتور و مشکل در شتاب‌گیری و گاز خوردن موتور از علائم دیگر خرابی شمع هستند و در صور مشاهده آنها باید فورا خودروی خود را به یک تعمیرگاه معتبر ببرید. برای تعویض شمع رنو، می‌توانید بدون کوچک‌ترین مشکل به تعمیرگاه تخصصی مگان مراجعه کنید.

هزینه تعویض شمع مگان

به طور کلی هزینه تعویض شمع مگان شامل قیمت شمع ماشین و اجرت تعویض می باشد. تعویض شمع مگان را در یک تعمیرگاه تخصصی انجام دهید تا از اصل بودن قطعه ای که استفاده می شود اطمینان داشته باشید. توصیه ما به شما عزیزان این است که اصلا در رابطه با خرید شمع مگان خساست به خرج ندهید و بهترین شمع را برای خودرو خود انتخاب کنید. تعویض شمع مگان را همین حالا می توانید در ایران رنو انجام دهید.

iranautorepair

تعویض شمع خودرو مگان 1600 و 2000 در تهران

تعویض شمع مگان

زمان تعویض شمع مگان

بهترین زمان تعویض شمع مگان و دیگر خودروهای رنو در کیلومتر 40 هزار می باشد. 

آدرس: تهرانپارس، بلوار بابائیان، خیابان پنجم شیدایی، کوچه هفتم شمالی، پلاک 10

تلفن: 09128896509 - 02177785114 - 02177785115

 

تعمیر تمامی خودروهای رنو در تهران تحت نظر متخصصین باتجربه

iranautorepair

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Buttonتماس با ایران رنو