علت خرابی گیربکس ال نود چیست و چگونه می توان آن را رفع کرد؟ گیربکس یکی از مهم ترین بخش های خودرو محسوب می شود که در صورت خرابی می توان هزینه های زیادی را به همراه داشته باشد. به همین سبب افراد برای جلوگیری از خرابی آن اقدام به سرویس دوره ای خودرو می کنند. اما اطلاع از علت خرابی گیربکس ال نود نیز می تواند در جلوگیری از خرابی مثمر ثمر باشد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر با تعمیرگاه تخصصی ال نود یعنی ایران رنو همراه ما باشید.

علت خرابی گیربکس ال نود

اگر دارای خودرو ال نود باشید حتما برای شما هم پیش آمده که بدانید علت خرابی گیربکس ال نود چیست؟ وظایفی که گیربکس بر عهده دارد بسیار گسترده است و خرابی آن می تواند دیگر بخش های خودرو را نیز مختل کند. این قطعه می تواند علاوه بر تنظیم سرعت موتور اقدام به انتقال قدرت موتور به چرخ ها کند. این قطعه از تعداد قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده که عملکرد آن ها در کنار یکدیگر می تواند باعث افزایش راندمان خودرو شود. برای اطلاع از علت خرابی گیربکس ال نود با ما همراه باشید.

علت خرابی گیربکس ال نود می تواند به دلایل زیر باشد. کم بودن میزان روغن گیربکس، کثیف بودن روغن گیربکس، نشت روغن گیربکس، خرابی تغییر دهنده دنده، اصطکک بین قطعات. هریک از این موارد را به صورت جداگانه در تعمیرگاه ایران رنو بررسی می کینم.

 

جهت ثبت سفارش کلیک کنید

کم بودن میزان روغن گیربکس

یکی از مهم ترین فرایندهایی که در سرویس دوره ای خودرو انجام می شود تعویض روغن گیربکس آن می باشد. کم بودن روغن گیربکس می تواند یکی از علت های خرابی گیربکس ال نود باشد. هنگامی که گیربکس روغن کافی دریافت می کند می تواند بهترین کارایی را داشته باشد اما زمانی که سطح روغن گیربکس در خودرو کم می شود چرخ دنده ها آسیب دیده و خودرو دچار یاتاقان می شود که این فرایند هزینه های زیادی را به همراه دارد.

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان و یا تعمیر گیربکس ال نود به صورت تخصصی می توانید به تعمیرگاه تخصصی ایران رنو مراجعه کنید و از خرابی های احتمالی جلوگیری کنید.

کثیف بودن روغن گیربکس

این معضل زمانی ایجاد می شود که از روغن گیربکس غیر اصل استفاده کنید و در این حالت تعویض دنده گیربکس به خوبی صورت نمی گیرد و با تاخیر همراه است. اگر زمان زیادی از تعویض روغن گیربکس ال نود شما گذشته است و یا در تعمیرگاه های عمومی اقدام به تعویض کرده اید بهتر است برای جلوگیری از مشکل جدید به تعمیرگاه تخصصی ال نود مراجعه کنید.

نشت روغن گیربکس

اگر روغن گیربکس دچار نشتی است زودتر از زمان مورد نظر باید آن را تعویض کنید. زیرا سطح آن پایین می آید. در بسیاری از مواقع نشت روغن علائمی همچون رسیدن بوی سوختگی به مشام دارد که باید حتما اقدام به بررسی آن کنید. علت خرابی گیربکس ال نود به دلیل نشت روغن سبب می شود تا خنک کنندگی گیربکس به خوبی انجام نشود و به دلیل داغ شدن بیش از حد بوی نامطبوعی از آن تولید شود.

برای تشخیص نشتی روغن روش های زیادی وجود دارد. به طور مثال می توانید یک قطعه مقوا در زیر ماشین قرار دهید. رنگ روغن گیربکس قرمز است و اگر لکه ای به این رنگ بر روی مقوا دیدید نشان دهنده نشت روغن گیربکس می باشد.

خرابی تغییر دهنده دنده

علت خرابی گیربکس ال نود می تواند به خراب شدن دنده نیز مربوط باشد. اگر به هنگام تعویض دنده صدای غیر معمولی را شنیدید یا دنده به سختی جا خودرو حتما می بایست برای بررسی گیربکس به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید. 

خرابی سنسور گیربکس

هنگامی که به دلایل مختلف از جمله عدم تعویض روغن موتور در زمان مقرر، گیربکس دچار داغی بیش از حد شود باید انتظار داشته باشیم تا بخش هایی مانند سنسور دچار ایراد یا سوختگی شوند. اگر خودرو اتوماتیک باشد می توان با استفاده از کدهای کامپیوتری سوختگی سنسور را تشخیص داد. معمولا هنگامی که سنسور گیربکس دچار ایراد می شود چراغ های هشدار روشن می شوند که نباید آن ها را ندیده گرفت.

 

iranautorepair

بهترین مرکز تعمیر گیربکس خودروهای رنو در تهران

علت خرابی گیربکس ال نود
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Buttonتماس با ایران رنو