وبلاگ, تعمیرگاه تخصصی مگان

تعمیر بخاری مگان

تعمیر بخاری مگان

تعمیر بخاری مگان

برای تامین گرمای داخل اتاق خودرو در فصول سرد نیاز به بخاری داریم. روشن شدن بخاری خودرو نیازی به سوخت مانند بنزین ندارد و تنها با یک باتری کوچک روشن می شود. موتور با کمی کار کردن به راحتی به دمای معمول می رسد اما در فصل زمستان این کار کمی طول می کشد. اگر قصد تعمیر بخاری مگان 1600 یا مگان 2000 را دارید و می خواهید اطلاعات کافی در مورد علل خرابی آن داشته باشید در این بخش با تعمیرگاه تخصصی مگان همراه باشید.

زمستان علاوه بر زیبایی سرما را نیز با خود به همراه دارد که برای ماشین چندان خوب نیست. فرض کنید که در فصل زمستان هستید و می خواهید یک سفر چند روزه را با خانواده خود داشته باشید خراب بودن بخاری ماشین یک معضل بزرگ است. در این صورت لازم است نسبت به تعمیر بخاری مگان خود اقدام نمایید. البته پیشنهاد ما این است حتما پیش از سفر در زمستان نسبت به سرویس بخاری خودرو خود مطمئن باشید تا در مسافرت مشکلی برای شما ایجاد نشود. با iranautorepair همراه باشید.

جهت ثبت سفارش کلیک کنید

علت خرابی بخاری مگان

گاهی اوقات بخاری مگان به درستی کار نمی کند و به هنگام روشن کردن شروع به زدن باد سرد می کند. این یکی از شایع ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای رانندگان خودرو مگان ایجاد شود. در این بخش به بررسی علل خرابی بخاری مگان می پردازیم.

رادیاتور بخاری

سوراخ شدن و یا گرفتگی رادیاتور بخاری یکی از معمول ترین علل کم شد گرمای بخاری مگان است که نیاز به تعمیر بخاری مگان دارید. اگر رادیاتور نتواند تبادل گرما را از آب به هوا به درستی انجام دهد خودرو گرم نمی شود. در نتیجه می بایست اقدام به شستشوی رادیاتور کنید و جرم های آن را برطرف کنید.

شلنگ رادیاتور

آب از شلنگ رادیاتور منتقل و در آن تبدیل به گرما می شود اگر شلنگ رسوب کند و از ورود و خرج آب جلوگیری شود باعث کم شدن گرمای بخاری مگان می شود که با عوض کردن شلنگ یا تمیز کردن آن این مشکل برطرف می شود.

مایع خنک کننده موتور

گاهی اوقات به دلیل کمبود آب موتور یا هوا گرفتن سیستم خنک کننده، از گردش مایع درون سیستم جلوگیری می کند و در نهایت گرما به داخل کابین نمی رسد. در این حالت وضعیت سیستم خنک کننده را چک کنید و اگر نشتی نداشت آب مقطر و یا ضد یخ به آن اضافه کنید و سیستم را هواگیری کنید.

ترموستات

وظیفه ی تغییر مسیر آب موتور را به عهده دارد. گاهی اوقات ترموستات دچار مشکل می شود و از گردش مایع درون رادیاتور جلوگیری می کند.

واتر پمپ خودرو

زمانی که ماشین حرکت می کند بخاری گرمای مورد نیاز را تامین می کند ولی به محض ایستادن خودرو بخاری باد سرد می زند. این مشکل احتمالا از واتر پمپ می باشد که به دلیل رسوب یا خودگی پرها نیروی لازم برای گردش مایع را انجام نمی دهد.

فن بخاری

گاهی اوقات تمامی موارد گفته شده در بالا به درستی کار می کنند اما گرمای لازم به اتاقک خودرو منتقل نمی شود. علت این وقفه سوختن فیوزها و خراب شدن فن بخاری می باشد. در این حالت هر چه سریع تر برای تعمیر بخاری مگان خود اقدام کنید.

سیستم تهویه

در خودروهای جدید الکترونیکی گاها علت خرابی بخاری سیستم تهویه می باشد که در این حالت ایراد از مدار تنظیمات دمای تهویه خودرو است.

iranautorepair

بهترین مرکز تعمیر بخاری مگان در تهران

تعمیر بخاری مگان

چرا بخاری مگان در هوای سرد به خوبی گرم نمی کند؟

رانندگی در هوای سرد بدون داشتن بخاری قطعا آزاردهنده خواهد بود. زیادی مبنی بر کار نکردن بخاری ماشین در هوای سرد وجود دارد که ما به برخی از انها اشاره می کنیم. بسته شدن‌ هسته بخاری، گرفتگی رادیاتور بخاری، خرابی فن و یا دمنده بخاری، کافی نبودن آب موتور، آسیب دیدگی دریچه‌ های بخاری، پایین بودن سطح مایع سیستم خنک‌ کننده، جرم گرفتگی پروانه‌های واتر پمپ، باز ماندن ترموستات موتور، نشتی مایع خنک‌کننده، آسیب‌ دیدگی شیلنگ بخاری و شیر کنترل بخاری از جمله مواردی هستند که باعث کم شدن گرمای بخاری مگان می شود.

برای حل تمامی این مشکلات و تعمیر بخاری مگان می توانید به تعمیرگاه تخصصی ایران رنو مراجعه کنید و مشکل را رفع کنید. برای دریافت نوبت همین حالا با شماره 09128896509 تماس بگیرید.

علت کم شدن گرمای بخاری مگان

کم شدن گرمای بخاری ممکن است در اثر بسته شدن‌ هسته بخاری باشد. اما به چه دلیل بسته شدن هسته بخاری مگان اتفاق می افتد؟ به برخی از دلایل آن اشاره میکنیم:

  • زنگ زدگی و خوردگی هسته بخاری که در نتیجه استفاده طولانی مدت آب در سیستم خنک کننده خودرو به وجود می آید.
  • زمانی که روغن موتور و سیستم خنک کننده باهم ترکیب شوند، لجن به وجود می آید. وقتی سراسر هسته را بگیرد باعث کند شدن یا قطع جریان مایع در هسته بخاری خواهد شد!
  • استفاده از یک محصول توقف نشت در سیستم خنک کننده باعث گرفتی در هسته بخاری می شود.
  • در برخی موارد به دلیل آسیب وارده به هسته باید آن را تعویض یا شستشو دهید که هزینه ی شستشو معمولا کمتر از تعویض آن برای شما در می آید. هزینه فلاش یا شستشوی هسته بخاری چیزی در حدود ۱ تا ۳ میلیون تومان برای شما می ایستد. هزینه تعویض هسته بخاری چیزی در حدود ۸ میلیون تومان خواهد بود.

 

تعمیر بخاری تمامی خودروهای رنو در تهران تحت نظر متخصصین باتجربه

iranautorepair

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *