با معرفی مرکز تخصصی تعمیر جلوبندی مگان 1600 و 2000 در خدمت شما هستیم. جلوبندی مگان یکی از شایع ترین دلایلی است که می توانید برای تعمیر آن به تعمیرگاه تخصصی مگان مراجعه کنید. 

جلوبندی و سیستم تعلطیق اولین نقطه از خودرو است که به هنگام برخورد با مشکل مواجه می شود و نیاز به تعمیر دارد. در اثر برخورد ممکن است فنر و کمک فنرهای جلو، میل تعادل، بلبرینگ و یا توچی چرخ ها اسیب ببیند. شاید در برخوردهای کوچک تصور کنید که نیازی به سرویس و یا تعمیر جلوبندی مگان وجود نداشته باشد. اما حتما حس کرده اید که با وارد شدن آسیب به جلوبندی در سرعت های بالاتر در فرمان لرزش را حس خواهید کرد.

شنیدن صداهای نامتعارف مانند سوت و یا تق تق نیز می تواند از دیگر دلایل محکم کننده خرابی جلوبندی مگان باشد که برای سرویس و یا تعمیر آن لازم است ک حتما به یک تعمیرگاه تخصصی خودرو مراجعه کنید.

مرکز تخصصی تعمیر جلوبندی مگان

اگر احساس می کنید جلوبندی خودرو مگان 1600 و یا مگان 2000 شما با مشکل مواجه شده است و برای تعمیر آن لازم است که به مرکز تخصصی تعمیر جلوبندی مگان مراجعه کنید، تعمیرگاه تخصصی ایران رنو آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای تعمیر و یا سرویس کافیست همین حالا با شماره 09128896509 تماس حاصل نمایید و مشکل را حل کنید.

 

جهت ثبت سفارش کلیک کنید

علائم خرابی جلوبندی مگان 1600

علائم خرابی جلوبندی مگان 1600 چیست و در چه صورتی باید به مرکز تخصصی تعمیر جلوبندی مگان 1600 مراجعه کنیم؟

اولین علت خرابی تصادف می باشد. زمانی که جلوی خودرو با پشت خودرو دیگری برخورد می کند، جلوبندی ماشین شما دچار آسیب دیدگی می شود. در این صورت ممکن است در قسمت هایی مانند فنر، کمک فنر، میل تعادل و یا بلبرینگ ها با مشکل مواجه شوید. صدمه دیدن هریک از این بخش ها پیامد های بسیار زیادی به همراه دارد.

البته دلایل دیری غیر از تصادف نیز وجود دارد که به تعمیر جلوبندی مگان نیازمند باشید. یکی از آن ها بالانس نبودن چرخ ها می باشد که در نتیجه به کشیدگی فرمان از طرفین منجر می شود. در این صورت فرمان نیز دچار لرزش می شود. اگر خودرو شما این علائم را داشت در اولین فرصت می بایست خودرو را نزد یک متخصص ببرید.

از دیگر دلایل خرابی جلوبندی مگان 1600 می توان به بالانس نبودن چرخ ها اشاره داشت. حتما تابحال دیده اید چرخ هایی را که به صورت غیر عادی دچار ساییدگی شده اند. مثلا یک قسمت سالم مانده و قسمت دیگر ساییده شده است که دلیل آن بالانس نبودن چرخ ها می باشد.

قطعات تشکیل دهنده جلوبندی مگان چیست؟

 1. کمک
 2. کمک فنر
 3. توپی سر کمک
 4. گردگیر کمک
 5. طبق
 6. میل موج گیر
 7. سیبک فرمان
 8. قرقری فرمان
 9. گردگیر قرقری فرمان
 10. بوش رام
 11. لاستیک چاک‌دار

 

iranautorepair

بهترین مرکز تعمیر جلوبندی مگان در تهران

علائم خرابی جلوبندی مگان 2000

مواردی که در بخش پیشین برای مگان 1600 بیان شد برای مگان 2000 نیز صادق می باشد و می توانید علائم خرابی بخش پیشین را مطالعه بفرمایید. اما در ادامه می خواهیم کمی ریزتر این موضوع را بررسی کنیم و علائم خرابی قطعات جلوبندی مگان را برای شما شرح دهیم. برای تعمیر جلوبندی مگان به صورت تضمینی با ایران رنو همراه باشید.

خرابی فنر و کمک فنر مگان

این قطعه یکی از مهم‌ترین ملزومات سیستم تعلیق می‌باشد در واقع ضربات ناشی از ناهمواری مسیر حرکت توسط کمک فنر خنثی می‌شود. مکانیزم داخلی کمک فنر یک سیستم هیدرولیکی می‌باشد در واقع با فشار روغن و جابه‌جایی آن، کمک فنر ضربات را گرفته و از بین می‌برد. موقعیت این قطعه در سیستم تعلیق از یک طرف به بدنه و شاسی و از طرف دیگر به طبق پایین چرخ متصل می‌شود.

اولین نشانه خرابی کمک فنر روغنی شدن میله سفید و لاستیک بالا کمک است نشان می‌دهد که روغن از داخل به بیرون نفوذ کرده است و این نشانه خرابی کاسه نمد کمک می‌باشد.

دومین نشانه خرابی کمک فنر بازی کردن شاسی می‌باشد. شما احساس می‌کنید خودرو تعادل ندارد و بیش از حد معمول بالا و پایین می‌پرد.

تعمیر گیربکس مگان در تهران

تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر جلوبندی مگان

سومین علامت خرابی کمک صدای آن است، صدای خرابی کمک شبیه صدای کوبیدن دو جسم پلاستیکی به هم است.

همانطور که می دانید در صورت مشاهده هریک از این علائم می توانید به مرکز تعمیر جلوبندی مگان در تهران یعنی ایران رنو مراجعه کنید و مشکل را حل کنید.

خرابی گردگیر کمک و توپی سرکمک مگان

قطعه بین بدنه خودرو و کمک فنرها بوده و آنها را به هم متصل می‌کند. جنس توپی سر کمک از آلیاژ فلزی با کیفیت عالی می‌باشد که در برابر ضربات وارد شده از خارج از خودرو مقاومت کافی داشته باشد. مثل یک محافظ عمل می‌نماید و از وارد شدن ضربه‌ها به کمک فنرها خودداری می‌کند و این فشار را جذب می‌کند.

علائم خرابی توپی سر کمک فنر مگان

 1. مشاهده لق و شل بودن مهره‌های کمک فنر
 2. صدای کوبش یا شنیدن صدا دادن کمک فنرها
 3. لق‌لق کردن در موقع فرمان گیری در خودرو

خرابی سیبک مگان

خرابی سیبک به معنای شل شدن آن در جای خود است، درواقع خاصیت ضربه پذیری و سفتی خود را از دست می‌دهد، این حالت باعث احساس لقی در فرمان می‌شود، در دست‌اندازهای ریز صدای تق‌تق کردن را در سمت چرخ‌ها احساس می‌کنید. در صورت مشاهده این مشکل می توانید به تعمیرگاه تخصصی ایران رنو برای تعمیر جلوبندی مگان خود مراجعه کنید.

خرابی بوش رام مگان

در زیر موتور رنو مگان یک عدد رام فلزی نصب شده است که معمولاً با نام رام زیر موتور شناخته می‌شود. بر روی رام زیر موتور بوش رام‌ها نصب می‌شود. تا ضربات ناشی از اتصال اتاق و رام را بگیرد. همچنین به سیبک زیر سگدست متصل می‌شوند. طبق در پستی بلندی‌ها، و با افزایش یا کاهش وزن خودرو به بالا و پایین حرکت می‌کند که فنر و کمک فنر این حرکت‌ها را تعدیل و کنترل می‌کنند.

خرابی میل موج گیر مگان

 این میله با شکل خاصی که دارد و نحوه اتصالش، در سر پیچ‌ها نیروی رانش را بین دو چرخ تقسیم می‌کند و از خم شدن بیش از اندازه خودرو به یک سمت جلوگیری می‌کند. این میله توسط دو بوش در محل خود محکم نگه داشته می‌شود. این قطعه همواره فشار و بار زیادی را تحمل می‌کند. در صورت خرابی این بوش‌ها، غربیلک فرمان می‌لرزد و یا به اصطلاح فرمان می‌زند.

خرابی قرقری فرمان مگان

از عوامل خرابی آن می‌توان به شنیدن صداهای غیرعادی هنگام چرخاندن فرمان که نشان‌دهنده لق شدن قرقری فرمان است اشاره کرد. با خرابی گردگیر قرقری فرمان، گریس فرمان خشک می‌شود.

خشکی فرمان باعث خرابی قرقری فرمان می‌شود. اگر فرمان خودرو شما در دست‌اندازها صدا می‌دهد نشان‌دهنده آسیب‌دیدگی قرقری فرمان است.

یکی دیگر از قسمت هایی که در سیستم جلوبندی تاثیر گذار است، بلبرینگ چرخ است که خرابی آن می تواند عیب های زیادی را به وجود آورد که از جمله آن عیب ها میتوان به لرزش فرمان اشاره کرد.

تعمیر تخصصی جلوبندی مگان در تهران

iranautorepair

هزینه تعمیر جلوبندی مگان 

هزینه تعمیرات خودرو با توجه به نرخی که اتحادیه تعیین می کند مشخص می شود. در حالت کلی برای تعمیر جلوبندی مگان دنده ای و یا اتومات هزینه تعمیر از 1/500/000 تومان آغاز شده و با توجه به خرابی این هزینه افزایش پیدا می کند. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد هزینه تعمیر جلوبندی مگان 2000 و 1600 می توانید با شماره های درج شده تماس بگیرید.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Buttonتماس با ایران رنو