تعمیرگاه تخصصی داستر, وبلاگ

تعمیر گیربکس داستر

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران
تعمیر گیربکس داستر

تعمیر گیربکس داستر در زمانی که احساس می کنید که روند دندهگاه عوض کردن خودروی داسترتان به خوبی سابق نیست، یک امر ضروری و لازم است. به همین علت باید با مسائلی مثل علت کوبش گیربکس یا دلایل خرابی گیربکس آشنا باشید که اگر آن ها را در خودرویتان مشاهده کردید، سریعا برای تعمیر گیربکس اقدام کنید تا هم خیالتان از بابت کارکرد درست خودرویتان راحت باشد و هم مشکلاتی که وجود دارند جدی تر نشوند و مشکلات بزرگ تری برای خودوریتان که طبعا هزینه های بیشتری هم دارند، به وجود نیایند. برای این که بیشتر در مورد گیربکس داستر و مشکلات و تعمیر آن، و مطالبی مثل این که تعمیر گیربکس داستر چقدر زمان میبرد بدانید، در ادامه بحث هم همراه تعمیرگاه تخصصی داستر باشید.

گیربکس داستر و اجزای آن

اما در اولین مرحله از بحث تعمیر گیربکس داستر، بیاید تا کمی با خود گیربکس این خودرو آشنا شویم. گیربکس داستر یک قطعه مکانیکی است که نیروی تولید شده توسط موتور را به چرخ‌ها منتقل می‌کند و امکان تغییر سرعت و گشتاور را فراهم می‌کند. گیربکس داستر دارای دو نوع دستی و اتوماتیک است.

 در نوع دستی راننده باید با فشردن پدال کلاچ و تعویض دنده، سرعت خودرو را کنترل کند و در نوع اتوماتیک این کار به صورت خودکار توسط یک پردازنده الکترونیکی انجام می‌شود. اگر که احساس می کنید گیربکس داستر تان به مشکل خورده است، به شما توصیه می شود که برای تعمیر گیربکس داستر در مرکز تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران یا دستی، یا همان تعمیرگاه تخصصی رنو اقدام نمایید. یکسری از اجزای گیربکس را در زیر باهم مشاهده می کینم.

مبدل گشتاور: یک قطعه شبیه به یک فن است که جایگزین کلاچ می‌شود و ارتباط میان موتور و گیربکس را قطع و وصل می‌کند.

چرخ دنده‌ها: قطعاتی هستند که با چرخیدن روی یکدیگر، نسبت سرعت و گشتاور را تغییر می‌دهند و سطح مختلفی از قدرت را به چرخ‌ها انتقال می‌دهند.

شافت‌ها: میله‌هایی هستند که چرخ دنده‌ها روی آن‌ها نصب شده‌اند و نیروی چرخشی را از یک قسمت به قسمت دیگر منتقل می‌کنند.

سیستم کنترل: قسمتی است که مسئول تعیین دنده مناسب برای شرایط رانندگی است و از قطعات الکترونیکی، هیدرولیکی و مکانیکی تشکیل شده است.

تعمیر گیربکس داستر

تعمیر گیربکس داستر

دلایل خرابی گیربکس داستر

اگر که احساس خرابی در گیربکس خودرویتان کنید، پیش از آن که برای تعمیر گیربکس داستر اقدام کنید، بهتر است که کمی در مورد موضوعاتی مثل علت کوبش گیربکس داستر یا دلایل خرابی گیربکس داستر بدانید. دلایل خرابی گیربکس داستر ممکن است متفاوت باشد، اما برخی از مهم‌ترین دلایل عبارتند از مواردی که در پایین آمده اند.

تعویض نکردن به موقع روغن گیربکس: روغن گیربکس برای روان‌کاری و خنک‌کاری اجزای گیربکس ضروری است و اگر به موقع تعویض نشود، می‌تواند باعث افزایش دما، سایش و خرابی گیربکس شود.

 کثیف شدن و کیپ شدن صافی گیربکس: صافی گیربکس برای جلوگیری از ورود ذرات خارجی و برآمدگی‌های فلزی به روغن گیربکس وجود دارد و اگر کثیف و کیپ شود، می‌تواند جریان روغن را مختل کند و باعث کاهش فشار و عملکرد گیربکس شود.

نامناسب بودن روغن گیربکس: روغن گیربکس باید مطابق با نوع و مدل گیربکس و مشخصات فنی خودرو باشد و اگر روغن نامناسب یا نامرغوب استفاده شود، می‌تواند باعث کاهش کارایی و آسیب به گیربکس، و در نتیجه نیاز به تعمیر گیربکس داستر شود.

نشت روغن گیربکس: نشت روغن گیربکس می‌تواند به دلیل پارگی یا شکستگی لاستیک‌ها، پیچ‌ها، درپوش‌ها یا شیلنگ‌های گیربکس رخ دهد و باعث کاهش سطح روغن و افزایش فرسایش و گرمای گیربکس شود.

ایراد برقی یا الکترونیکی: گیربکس اتوماتیک داستر از قطعات الکترونیکی مانند سنسورها، سوئیچ‌ها، سلنوئیدها و پردازنده استفاده می‌کند که اگر خراب شوند یا اتصال آن‌ها قطع شود، می‌تواند باعث اختلال در کنترل و تعویض دنده‌ها شود.

علت کوبش گیربکس داستر

اما مورد دیگری که به جز دلایل خرابی گیربکس داستر وجود دارد، بحث علت کوبش گیربکس داستر است بهتر است پیش از انجام تعمیر گیربکس داستر، با آن هم آشنا باشید. برخی از دلایل و عللی که باعث کوبش گیربگس داستر می شوند هم در زیر قابل دیدن هستند.

عدم هماهنگی بین سنسورها و پردازنده گیربکس: اگر سنسورها و پردازنده گیربکس اطلاعات نادرست یا ناقصی را به یکدیگر ارسال کنند، ممکن است باعث تعویض نامناسب و ناهموار دنده‌ها شوند و کوبش گیربکس ایجاد کنند.

سایش و فرسایش چرخ دنده‌ها: اگر چرخ دنده‌ها به دلیل کمبود روغن، کیفیت پایین قطعات یا استفاده زیاد ساییده و فرسوده شوند، ممکن است باعث به وجود آمدن مشکل و نیاز به تعمیر گیربکس داستر شود.

نقص در کلاچ یک طرفه: کلاچ یک طرفه یک قطعه است که جلوگیری از چرخش معکوس حامل سیاره‌ای را بر عهده دارد. اگر این قطعه خراب شود یا کار نکند هم کار گیربکس داستر مختل می شود و شما احساس کوبش خواهید کرد.

تعمیر گیربکس داستر

اما به طور کلی در مورد بحث اصلی یعنی تعمیر گیربکس داستر هم باید گفت که تعمیر گیربکس خودروی داستر یک عملیات تخصصی است که باید توسط کارشناسان و متخصصان انجام شود. تعمیر گیربکس داستر شامل بررسی، تشخیص، تعویض، تنظیم و تعمیر اجزای مختلف گیربکس مانند مبدل گشتاور، چرخ دنده‌ها، شافت‌ها، سیستم کنترل، سنسورها، سوئیچ‌ها، سلنوئیدها و پردازنده است. در این روند متخصصین مرکز تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران هم علل خرابی و ریشه آن، و مطالبی مثل اینکه تعمیر گیربکس داتسر چقدر طول می کشد را به شما می گویند و گیربکس خودرویتان را به بهترین شکل تعمیر می کنند.

تعمیر گیربکس داستر چقدر زمان می برد؟

در مجموع می توان گفت که تعمیر گیربکس داستر ممکن است زمان‌بر باشد و بستگی به نوع و شدت خرابی، مدل و نوع گیربکس، موجودیت قطعات یدکی، تخصص و تجربه تعمیرکار و تعمیرگاه دارد. به طور متوسط، تعمیر گیربکس خودروی داستر می‌تواند از چند ساعت تا چند روز طول بکشد. برای داشتن اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است با تعمیرگاه‌های معتبر و حرفه ای رنو تماس بگیرید و از آن‌ها بپرسید تا به اطلاعات دقیق تری دست پیدا کنید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران

تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر در تهران

در نهایت به شما توصیه می شود که در صورتی که به دنبال جایی برای انجام اعمال و فعالیت های نگهداری خودرو مثل تعویض روغن، تعویض شمع خودرو، دیاگ و عیب یابی، تعمیر خرابی و مشکلات مثل همین تعمیر گیربکس داستر، یا جایگزینی قطعه ی خودروی رنوی خود مثل رنو داستر، رنو ال 90، رنو مگان، رنو کولیوس، رنو ساندرو یا غیره هستید، به شما پیشنهاد می شود که به سایت ایران رنو مراجعه کنید، و خودروی خود را برای انجام کارهای تعمیراتی یا نگهداری، به مجموعه خودرویی ایران رنو که یک مرکز تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران هم هست ببرید.

هزینه تعمیر گیربکس داستر

یکی از مهم ترین سوالات مشتریانی که به تعمیرگاه تخصصی داستر یا ایران رنو مراجعه می کنند این است که اجرت و هزینه تعمیر گیربکس داستر چقدر است؟ این یک سوال کلی است و حتی نمی توان برای آن محدوده قیمتی تعیین کرد چرا که در ابتدا می بایست خودرو شما عیب یابی شود. ممکن است خودرو نیاز به تعمیر آنچنانی نداشته باشد و با یک سرویس گیربکس مشکل حل شود. اما گاها مشاهده شده گیربکس با مشکل اساسی روبرو بوده است و نیاز به تعمیر کلی داشته. برای دریافت قیمت دقیق تعمیر گیربکس داستر و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09128896509 تماس بگیرید.

تعمیر گیربکس داستر در تهران

اگر که می خواهید خودرویتان کارکرد درستی داشته باشد، باید برای تعمیر گیربکس داستر در زمانی که علائم خرابی گیربکس اتومات یا دستی خود را نشان می دهند، اقدام نمایید. گیربکس یکی از مهم ترین و پر رنگ ترین بخش های خودرو است که اگر نباشد یا کوچک ترین مشکلی برای آن به وجود بیاید، کارکرد خودرو به طور کلی یا تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر قرار می گیرد و ممکن است که حتی کار نکند. به همین خاطر لازم است که با علائم خرابی گیربکس اتومات آشنا باشید تا وقتی آن ها را مشاهده کردید، سریعا برای تعمیر گیربکس داستر اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گیربکس در ادامه هم همراه باشید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر

تعمیر گیربکس داستر یک عملیات تخصصی است که برای رفع مشکلات و ایرادات گیربکس این خودرو انجام می‌شود. گیربکس داستر می‌تواند از نوع دستی یا اتوماتیک باشد. گیربکس دستی داستر یک گیربکس پنج دنده است که با کمک یک دسته و یک کلاچ توسط راننده کنترل می‌شود. گیربکس اتوماتیک داستر یک گیربکس چهار دنده است که با استفاده از یک سیستم هیدرولیک و الکترونیکی بدون نیاز به دخالت راننده دنده‌ها را تغییر می‌دهد. برای تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر یا نوع دستی آن باید ابتدا علت خرابی را تشخیص داد و سپس قطعات معیوب را تعویض یا تعمیر کرد. به همین خاطر است که توصیه می شود کار تعمیر گیربکس داستر را به متخصصین تعمیرگاه تخصصی رنو داستر در تهران یعنی همان تعمیرگاه ایران رنو بسپارید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر

تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر

تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر چقدر زمان می برد؟

گیربکس اتوماتیک داستر یک گیربکس چهار دنده است که با استفاده از یک سیستم هیدرولیک و الکترونیکی بدون نیاز به دخالت راننده دنده‌ها را تغییر می‌دهد. گیربکس این خودرو از نظر فناوری مانند گیربکس AL4 پژو و مشترک با ساندرو، ال نود و مگان است، و می توان گفت که تعمیر گیربکس داستر برای آن ها هم یکسان است. گیربکس اتوماتیک داستر از یک مجموعه دنده‌های سیاره‌ای تشکیل شده است که با کمک کلاچ‌ها و باندهای ترمزی به صورت متفاوت قفل می‌شوند و نسبت‌های دنده‌ای مختلفی را ایجاد می‌کنند. گیربکس اتوماتیک داستر دارای یک کامپیوتر کنترلی است که با استفاده از سنسورهای مختلف وضعیت خودرو و راننده را مشاهده می‌کند و بر اساس آن دنده مناسب را انتخاب می‌کند.

علائم خرابی گیربکس اتومات داستر

علائم خرابی گیربکس اتومات داستر نشان می‌دهند که ممکن است مشکلی در شیر برقی، توربین، کلاچ، ساعت یا روغن گیربکس وجود داشته باشد. برای رفع این مشکلات باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید و با توجه به تفاوت گیربکس اتوماتیک و دستی داستر برای تعمیر گیربکس داستر اقدام نمایید.علائم خرابی گیربکس اتوماتیک داستر عبارتند از مواردی که در زیر آمده اند.

  • احساس لرزش و تقه زدن هنگام درگیر شدن گیربکس.
  • بوی سوختگی از سمت جعبه دنده.
  • نشت مایع گیربکس.
  • عدم تغییر دنده.
  • شنیدن صدای زوزه مانند در حالت خلاص.
  • خارج شدن دنده از وضعیت خود.
  • درگیر نشدن گیربکس بعد از انتخاب حالت درایو.

تفاوت گیربکس اتوماتیک و دستی داستر

به جز دانستن علائم خرابی گیربکس داستر در بحث تعمیر گیربکس داستر، بد نیست که با تفاوت گیربکس اتوماتیک با دستی داستر هم آشنا باشیدو به صورت کلی این موضوع در خودکار بودن یا نبودن کلاچ‌گیری و همچنین انتخاب ضریب دنده خلاصه می‌شود. در گیربکس دستی، راننده باید از پدال کلاچ برای تعویض دنده استفاده کند و دنده مورد نظر را از طریق اهرم موجود در کابین انتخاب کند. در گیربکس اتوماتیک، کلاچ‌گیری و تعویض دنده به صورت هوشمند و بر اساس شرایط رانندگی توسط سیستم گیربکس انجام می‌شود و راننده فقط باید حالت مورد نظر خود را انتخاب کند.

گیربکس دستی دارای هزینه نگهداری پایین‌تر و خرابی کمتری نسبت به گیربکس اتوماتیک است. همچنین مصرف سوخت توسط خودروهای دنده دستی کمتر است و راننده کنترل بیشتری بر ماشین دارد. اما رانندگی با ماشین دستی همیشه راحت نیست و نیاز به تمرین و مهارت بیشتری دارد.

ابن را هم در بحث تعمیر گیربکس داستر بدانید که گیربکس اتوماتیک رانندگی را آسان و ایمن‌تر می‌کند و راننده را از خستگی و استرس کمتری برخوردار می‌کند. همچنین در شرایط ترافیک سنگین و شیب‌های شدید مزیت دارد. اما گیربکس اتوماتیک دارای هزینه تعمیر و نگهداری بالاتری است و گاز بیشتری مصرف می‌کند.

تفاوت گیربکس اتوماتیک و دستی داستر

تفاوت گیربکس اتوماتیک و دستی داستر

دلایل خراب شدن گیربکس اتومات داستر

به طور کلی، گیربکس اتوماتیک یک سیستم پیچیده است که از قطعات مختلفی تشکیل شده است. برخی از دلایل خراب شدن گیربکس اتومات ال داستر که شما را مجبور به تعمیر گیربکس داستر می کنند در قسمت پایینی گردآوری شده اند.

عدم تعمیر و سرویس به موقع گیربکس: گیربکس اتوماتیک داستر نیاز به تعمیر و سرویس دوره‌ای دارد تا از سلامت و عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل شود. اگر گیربکس به مدت طولانی بدون تعمیر و سرویس باشد، ممکن است قطعات آن کثیف، فرسوده، شکسته یا نشتی شوند.

کارکرد نامناسب خودرو: برخی از رفتارهای راننده می‌توانند به گیربکس اتومات داستر آسیب بزنند. برای مثال، استفاده از خودرو برای یدک کشیدن وزن سنگین، تغییر ناگهانی وضعیت گیربکس از D به R یا برعکس، روشن کردن خودرو با دنده پارک، رانندگی با سرعت بالا یا شتاب زیاد، رانندگی در شرایط آب و هوایی نامناسب و غیره می‌توانند باعث افزایش فشار، حرارت و فرسایش گیربکس شوند و در نتیجه خودرو نیاز به تعمیر گیربکس داستر پیدا کند.

خرابی قطعات داخلی گیربکس: گیربکس اتومات داستر از قطعات مختلفی مانند دنده‌های سیاره‌ای، توربین، تورک کانورتور، شیر برقی، ساعت گیربکس، کلاچ‌ها و غیره تشکیل شده است. این قطعات ممکن است به دلیل سن، استفاده زیاد، تصادف، نوسانات برقی، نقص ساخت یا عوامل دیگر خراب یا نقصان دیده شوند.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر بستگی به نوع و میزان خرابی، قیمت قطعات یدکی، نرخ دستمزد تعمیرکار و تعرفه اتحادیه دارد. به طور تقریبی، می‌توان گفت که هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک داستر در بازار ایران بین ۵ تا ۵۰ میلیون تومان متغیر است. برخی از مواردی که می‌توانند هزینه تعمیر گیربکس داستر را تعیین کنند در قسمت زیرین جمع آوری شده اند.

تعویض روغن گیربکس با فیلتر: حدود ۴ میلیون تومان

باز کردن گیربکس اتوماتیک و بررسی کل سیستم: حدود ۲۰ میلیون تومان

تعویض سیم ساعت گیربکس: حدود ۶ میلیون تومان

تعویض توربین: حدود ۷ میلیون تومان

تعویض شیر برقی گیربکس: حدود ۷ میلیون تومان

تعویض یا تعمیر دنده‌های سیاره‌ای، تورک کانورتور، کلاچ‌ها و غیره: بسته به نوع و تعداد قطعات، ممکن است هزینه‌های مختلفی داشته باشند.

تعمیرگاه تخصصی رنو داستر تهران

اگر که به دنبال تعمیرگاه تخصصی رنو داستر تهران معتبری برای تعمیر گیربکس داستر، پیشنهاد می شود سری هم به سایت ایران رنو بزنید. تعمیرگاه تخصصی ایران رنو دارای کادری مجرب و متخصص است که دارای دانش و تجربه زیادی در زمینه تعمیر این خودرو هستند. این تعمیرکاران با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و قطعات اصلی، می‌توانند به صورت اصولی و صحیح خودروی شما را تعمیر و نگهداری کنند. این تعمیرگاه همچنین دارای گارانتی و پشتیبانی مناسبی برای خدمات خود همچون تعمیر گیربکس داستر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *