وبلاگ, تعمیرگاه تخصصی داستر

تعویض روغن گیربکس داستر

تعویض روغن گیربکس داستر
تعویض روغن گیربکس داستر

یکی از کارهایی که پس از گذشت مقدار کیلومتر مشخصی باید انجام دهید، تعویض روغن گیربکس داستر است. گیربکس یکی از اجزای بسیار مهم خودرو است که درست به مانند موتور خودرو باید روغن کاری شود تا اصطکاک و برخورد قطعات گیربکس با یکدیگر موجب خورد شدن گیربکس و آسیب رساندن آن ها به یک دیگر نشود. نکته ای که مهم است این است که به زمان تعویض گیربکس خودرو توجه کنید و از بهترین روغن گیربکس استفاده کنید تا گیربکس تان به بهترین شکل ممکن و برای مدت زمان بسیار طولانی کار کند. برای این که بیشتر در مورد نکاتی مثل اجرت تعویض روغن گیربکس و یا تعمیر گیربکس داستر و... بدانید در ادامه هم همراه بمانید.

تعویض روغن گیربکس داستر

قبل از این که در مورد روغن گیربکس داستر بدانیم، بهتر است که با خود روغن گیربکس آشنا شویم. روغن گیربکس یک مایع روانکار است که قطعات متحرک موجود در داخل گیربکس را روغن کاری می کند. روغن گیربکس باعث کاهش اصطکاک و سایش، انتقال حرارت و نیرو، و محافظت از قطعات در برابر خوردگی و آبشستگی می شود. روغن گیربکس برای عملکرد صحیح و طولانی مدت گیربکس بسیار مهم است و باید به موقع در یک تعمیرگاه رنو داستر در شمال تهران معتبر همچون ایران رنو تعویض شود.

در بحث تعویض روغن موتور داستر و قبل از این که با بهترین روغن گیربکس برای داستر آشنا شوید، باید بدانید که کاربرد روغن گیربکس خودرو بستگی به نوع گیربکس دارد. در گیربکس های دستی، روغن گیربکس فقط وظیفه روانکاری دنده ها را دارد. در گیربکس های اتوماتیک، روغن گیربکس علاوه بر روانکاری، وظیفه انتقال نیرو از موتور به جعبه دنده و خنک کاری گیربکس را نیز بر عهده دارد. برای هر نوع گیربکس، روغن مخصوصی وجود دارد که باید با توجه به دفترچه راهنمای خودرو انتخاب شود.

تعویض روغن گیربکس داستر

تعویض روغن گیربکس داستر

این را هم باید بدانید که اگر برای تعویض روغن گیربکس داستر اقدام نکنیم، این کار باعث کاهش عمر گیربکس و آسیب دیدن قطعات داخلی می شود. برای بررسی سطح و کیفیت روغن گیربکس، می توانیم از میله نشانگر (Dipstick) استفاده کنیم که در گیربکس های اتوماتیک وجود دارد. در گیربکس های دستی، باید از یک مکانیک کمک بخواهیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر تخصصی موتور داستر

بهترین روغن گیربکس برای داستر

بهترین روغن گیربکس برای داستر بستگی به نوع گیربکس دارد. اگر گیربکس دستی دارید، باید از روغن گیربکس مناسب برای گیربکس های دستی استفاده کنید. اگر گیربکس اتوماتیک دارید، باید از روغن گیربکس مناسب برای گیربکس های اتوماتیک استفاده کنید. برای انتخاب روغن گیربکس مناسب، باید به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید و روغنی را انتخاب کنید که با مشخصات فنی گیربکس شما سازگار باشد. برای مثال، طبق کاتالوگ داچیا و رنو درباره داستر، بهتر است که برای تعویض روغن گیربکس داستر از روغن‌های ATF LT 71141، ATF DEXRON III و ATF 4HP20 در جعبه‌دنده این ماشین استفاده شود.

نشانه های رسیدن زمان تعویض روغن گیربکس داستر

بهتر است قبل از این که روغن گیربکس خودرویتان تمام شود و مشکلی برای آن پیش بیاید، در مورد نشانه های رسیدن زمان تعویض روغن گیربکس داستر که در زیر گردآوری شده اند بدانید.

صدای خرد شدن از زیر خودرو در حالی که ماشین روشن اما ثابت است.

 تعویض دنده سخت و دشوار.

دنده از جای خود در رود و یا در صورت جا رفتن، با فشار پدال گاز ماشین حرکت نکند.

 دنده دیر عوض شود و به موتور خودرو فشار وارد شود.

 دنده تعویض نشود.

لرزش گیربکس.

رنگ روغن گیربکس از حالت طبیعی خارج شود و رنگ غیر طبیعی به خود بگیرد.

 داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس و بلند شدن بوی سوختگی.

سر و صدای شدید وقتی خودرو در حالت خلاص است.

تعویض روغن گیربکس داستر

تعویض روغن گیربکس داستر

زمان تعویض روغن گیربکس داستر

زمان تعویض روغن گیربکس داستر بستگی به نوع گیربکس آن دارد. برای گیربکس دستی، تعویض روغن گیربکس هر ۸۰ هزار کیلومتر توصیه می شود. اما برای گیربکس اتوماتیک، تعویض روغن گیربکس هر ۵۰ هزار کیلومتر یا گذشت ۴ سال از عمر روغن با دستگاه می باشد. البته این زمان ها ممکن است با توجه به شرایط رانندگی و کیفیت روغن متفاوت باشد. برای اطمینان از زمان مناسب تعویض روغن گیربکس، بهتر است به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید و یا از یک مکانیک متخصص که از نحوه تعویض روغن گیربکس داستر مطلع است، کمک بخواهید.

نحوه تعویض روغن گیربکس داستر

نحوه تعویض روغن گیربکس داستر بستگی هم به نوع گیربکس آن دارد. اگر گیربکس دستی دارید، باید از طریق یک پیچ در کارتل گیربکس روغن قدیمی را خارج کنید و سپس روغن جدید را از طریق یک لوله در کارتل وارد کنید. اگر که قصد تعویض روغن گیربکس داستر برای گیربکس اتوماتیک را دارید، می توانید از دو روش دستی یا اتوماتیک استفاده کنید. در روش دستی، مانند گیربکس دستی روغن را از طریق پیچ خارج و وارد می کنید. در روش اتوماتیک، یک دستگاه به کارتل گیربکس متصل می شود و روغن قدیمی را خارج کرده و روغن جدید را وارد می کند.

قیمت روغن گیربکس داستر

قیمت روغن گیربکس داستر بستگی به برند و حجم روغن دارد. برای گیربکس دستی، روغن مناسب گرید 75W-80 یا 75W-90 است. برای گیربکس اتوماتیک، روغن مناسب گرید ATF DEXRON III یا ATF LT 71141 است. قیمت حدودی روغن گیربکس داستر بین 100 تا 400 هزار تومان است. در صورتی که به دنبال اطلاعات بیشتری هستید مثل اجرت تعویض روغن گیربکس داستر هستید، می توانید با شماره 09128896509 تماس بگیرید.

اجرت تعوبض روغن گیربکس داستر

اجرت تعویض روغن داستر بستگی به نوع روغن و مرکز تعمیرگاه رنو داستر در شمال تهرانی که به آن مراجعه می کنید، دارد. برای اجرت تعویض روغن گیربکس داستر دستی و اتوماتیک، ممکن است اجرت تعویض روغن از ۱۰۰ هزار تومان تا چندین میلیون تومان باشد. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد هم با شماره 09128896509 تماس حاصل کنید.

تعمیرگاه رنو داستر در شمال تهران

در نهایت اگر که به دنبال یک جای مطمئن برای تعویض روغن گیربکس داستر هستید به شما توصیه می شود که سری هم به سایت تعمیرگاه رنو بزنید. تعمیرگاه رنو داستر در شمال تهران ایران رنو یکی از مراکزی است که خدمات تخصصی به خودروهای رنو داستر ارائه می‌دهد. ایران رنو از قطعات اصلی رنو استفاده می‌کند و خدماتی مانند تعمیر موتور، گیربکس، جلوبندی، سیستم تعلیق، تنظیم موتور، سرویس دوره‌ای، تعویض تسمه تایم، تعویض روغن موتور و گیربکس، تعمیر اکسل و عقب‌بندی، تعمیر برق خودرو، تعمیر هیدرولیک فرمان، کامپیوتر خودرو، تعمیر کولر و بخاری، رفع نشتی آب و روغن، تامین قطعات اصلی رنو و... را انجام می‌دهد.

برای دریافت نوبت تماس بگیرید: 09128896509

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *