تعمیرگاه تخصصی مگان, وبلاگ

تعویض روغن گیربکس مگان

تعویض روغن گیربکس مگان

کسانی که از خودروی مگان استفاده می کنند حتما تا به حال به فکر تعویض روغن گیربکس مگان افتاده اند. شرکت رنو یکی از محبوب ترین و بهترین شرکت های خودرو سازی در کشور فرانسه می باشد که خودرو های تولید شده در این شرکت سال های زیادی است که به کشور های مختلف صادر می شود. محصولات این شرکت خودرو سازی به کشور ما نیز صادر شده و افراد زیادی از این محصولات استفاده می کنند. یکی از خودرو های تولید شده در این شرکت خودرو سازی که در کشور ما نیز افراد زیادی از آن استفاده می کنند، مگان می باشد. با تعمیرگاه تخصصی مگان همراه ما باشید. 

مگان از جمله خودرو های با کیفیت بالا و مناسب می باشد که در طی این سال ها نیز افراد زیادی را توانسته است نسبت به خود جذب کند و محبوبیت زیادی دارد. با توجه به این موارد بحث تعمیر و تعویض قطعات مختلف مگان مانند تعویض روغن گیربکس مگان امروزه در بازار حسابی داغ شده است. برای این که با تعویض روغن گیربکس مگان و مطالب دیگری مانند تعمیر گیربکس مگان، نحوه تعویض روغن گیربکس مگان اتوماتیک و ... بیشتر و هر چه بهتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می شود که در ادامه هم همراه با تعمیرگاه تخصصی رنو بمانید.

تعویض روغن گیربکس مگان در تهران

قبل از این که درباره تعویض روغن گیربکس مگان و شرایط آن صحبت شود بهتر است با خود گیربکس و ویژگی هايي که دارد بیشتر آشنا شوید. هر خودرویی برای حرکت کردن به یک تولید کننده نیرو و انتقال دهنده نیرو نیاز دارد. عامل تولید کننده نیرو در خودرو ها، موتور خودرو می باشد. عامل انتقال دهنده نیروی تولید شده توسط موتور به قطعات مختلف خودرو، از سه بخش تشکیل شده است که یکی از آن ها جعبه دنده یا همان گیربکس می باشد.

از این رو می توان نتیجه گرفت گیربکس یکی از عوامل انتقال دهنده نیرو تولید شده توسط موتور به دیگر اجزای خودرو می باشد. در واقع می توان گفت که خودرو بدون وجود گیربکس حرکت نمی کند و کار کردن با آن امکان پذیر نمی باشد. گیربکس های از اجرای مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام از آن ها وظیفه خاص خود را دارد. همکاری تمامی قطعات گیربکس باعث عملکرد هر چه بهتر کلی گیربکس می شود. در ادامه برخی از قطعات مهم گیربکس و ویژگی هايي که دارند به شنا توضیح داده شده اند:

جهت ثبت سفارش کلیک کنید

چرخ دنده های گیربکس: اولین مورد در ارتباط با اجزای مختلف گیربکس را می توان به چرخ دنده های گیربکس اختصاص داد. چرخ دنده های گیربکس مهم ترین و اصلی ترین بخش در گیربکس های خودرو محسوب می شوند. وجود چرخ دنده ها در تمامی گیربکس ها در هر خودرویی ثابت است اما تعداد و نوع گیربکس در خودرو های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. هر یک از چرخ دنده های گیربکس نشان دهنده یکی از دنده هایی است که بر روی دسته دنده قرار گرفته است.

محور کلاچ: یکی دیگر از مهم ترین قطعات و بخش های گیربکس را می توان به محور کلاچ اختصاص داد. محور کلاچ در واقع همان محور محرکی است که در گیربکس وجود دارد. این محور از طریق کلاچ با موتور خودرو ارتباط دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: تعمیر کولر مگان در تهران

یاتاقان: مورد بعدی در اجرائیه اجزای مختلف گیربکس که در تعویض روغن گیربکس مگان نیز نقش بسیار پر رنگی داشته است، یاتاقان می باشد. یاتاقان یکی از مهم ترین بخش های گیربکس مگان به شمار می رود. این قطعه در واقع موجب فعالیت چرخ دنده گیربکس می شود و این کار با حرکت کشویی به سمت آن انجام می دهد.

دسته دنده: از دیگر قطعات بسیار مهم و حیاتی گیربکس مگان می توان به دسته دنده اشاره کرد. دسته دنده در واقع بیرونی ترین بخش سیستم گیربکس می باشد. کنترل دسته دنده در گیربکس های اتومات و دنده ای با یکدیگر فرق می کند چرا که تنظیم آن در گیربکس های دنده توسط راننده انجام می شود اما در گیربکس های اتومات این گونه نیست و عملا می توان گفت که دسته دنده در برخی از خودرو های گیربکس اتومات حذف شده است.

iranautorepair

بهترین مرکز تعمیر گیربکس خودروهای رنو در تهران

تعویض روغن گیربکس مگان ۱۶۰۰

مورد بعدی در رابطه با تعویض روغن گیربکس مگان ۱۶۰۰ می باشد. به طور کلی تعویض روغن گیربکس های مختلف با یکدیگر فرق می کند. به عنوان مثال می توان به این موضوع اشاره کرد که تعویض روغن گیربکس های دستی با گیربکس های اتومات کاملا تفاوت دارد و یکسان نیست. اما در هر صورت بهتر است بدانید که این کار یک کار کاملا تخصصی می باشد و انجام آن نیاز به مهارت بالا و تجربه کافی می باشد‌. به این ترتیب نمی توان این کار را به دست هر کسی سپرد چرا که می تواند به خودرو و گیربکس شما آسیب برساند و باعث خرابی آن شود. اما نکاتی وجود دارد که با رعایت کردن آن ها می توان از خراب شدن گیربکس پیشگیری کرد و ماندگاری آن را تا حد زیادی بالا برد.

کسب اطلاعات بیشتر: تعویض تسمه تایم مگان در تهران

یکی از روش هایی که می تواند باعث پیشگیری از خراب شدن زود هنگام گیربکس شود، تعویض به موقع دنده ها می باشد. برخی از راننده ها هنگام حرکت کردن ماشین از دنده یک و دور موتور بالا استفاده می کنند. این کار باعث می شود فشار بیش از حدی به گیربکس وارد. از این رو می توان نتیجه گرفت که بهتر است فقط در هنگامی که خودرو می خواهد شروع به حرکت کند، از دنده یک استفاده کنید و پس از حرکت روان خودرو، دنده را عوض کنید.

تعمیر گیربکس تمامی خودروهای رنو در تهران تحت نظر متخصصین باتجربه

iranautorepair

هزینه تعویض روغن گیربکس مگان

هدف ما از بیان مطالبی مانند تعویض روغن گیربکس مگان و همچنین عناوین دیگری مثل تعویض روغن گیربکس مگان ۱۶۰۰، نحوه تعویض روغن گیربکس مگان اتوماتیک و ... به اندازه کافی برای شما مفید بوده و در بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات شما موثر بوده باشد. برای اطلاع از نحوه تعویض روغن گیربکس مگان اتوماتیک به شما توصیه می شود که به سایت ایران رنو که یکی از بهترین و مجرب ترین مراکز خودرویی می باشد، مراجعه بفرمایید و سوالات خود را با مشاوران این مجموعه در میان بگذارید تا از خدمات بهترین تعمیرگاه مگان در تهران بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *