وبلاگ, تعمیرگاه تخصصی کپچر

هزینه تعویض روغن گیربکس کپچر در تهران

تعویض روغن گیربکس کپچر
تعویض روغن گیربکس کپچر

تعویض روغن گیربکس کپچر یکی از کارهای بسیار لازمی که پس از گذشت تعداد کیلومتر مشخصی شما باید حتما آن را انجام دهید. کپچر یکی از خودرو های وارداتی شرکت فرانسوی رنو است که در زمانی که ممنوعیت واردات و تحریم ها هر دو وجود نداشتند، توسط خود شرکت رنو به بازار ایران عرضه شد و مورد توجه و استقبال بسیاری از ایرانیان قرار گرفت. از طرفی هم گیربکس در هر خودرویی از جمله کپچر یکی از مهم ترین اعضای آن محسوب می شود، به همین خاطر اگر که شما هم از صاحبین کپچر هستید، حتما باید توجه ویژه ای به مسائلی مثل زمان تعویض روغن گیربکس کپچر، یا مطالب دیگری که در ادامه بحث به طور مفصلی به آن ها اشاره شده است داشته باشید. با تعمیرگاه تخصصی کپچر همراه باشید.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک کپچر

در ابتدای بحث تعویض روغن گیربکس کپچر یا تعویض روغن گیربکس اتوماتیک کپچر که برای انجام آن می توانید به نمایندگی رنو کپچر شمال تهران یعنی ایران رنو مراجعه کنید، بهتر است که کمی درباره گیربکس بدانیم. گشتاور تولیدی توسط موتور باید متناسب با نیاز خودرو به چرخ ها منتقل شود. وظیفه‌ کنترل و تنظیم این قدرت با گیربکس یا جعبه دنده‌ خودرو است. درواقع گیربکس به راننده اجازه می دهد تا خودرو را با سرعت‌های مختلف در شرایط متفاوت کنترل کند. اهمیت این بخش از این جهت است که هر موتوری قادر به تولید میزان مشخصی از توان و گشتاور است. اما از طریق گیربکس می‌توان بدون بالا بردن دور موتور و گشتاور، به سرعت دلخواه رسید. اما گیربکس در کنار این وظیفه‌ مهم کارهای دیگری با درجه اهمیت متفاوت نیز انجام می‌دهد، مانند موارد زیر.

تعویض روغن گیربکس کپچر

تعویض روغن گیربکس کپچر

جلوگیری از سرعت های ناخواسته هنگام حرکت به روی سراشیبی.

تنظیم جهت حرکت خودرو به سمت جلو یا عقب.

قابلیت درجا کار کردن ماشین بدون حرکت چرخ ها.

تعویض روغن گیربکس کپچر

روغن گیربکس یک سیال است که قطعات متحرک داخل گیربکس را روغن کاری می‌کند و مانع از اصطکاک آنها می‌شود. یکی از دلایل اهمیت تعویض روغن گیربکس کپچر و وظایف این روغن در گیربکس‌های اتوماتیک انتقال نیرو از موتور به جعبه دنده و دیگری خنک کردن گیربکس است. روغن مورد استفاده در گیربکس دستی و خودکار با یکدیگر تفاوت دارند. روغن‌های  ATF برای جعبه‌ دنده‌های خودکار استفاده می‌شود. روغن‌ MTF نیز برای گیربکس دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به آن روغن دنده یا واسکازین می‌گویند.

خدمات بیشتر: تعمیر گیربکس اتوماتیک کپچر

شاید از برخی مالکان خودروها این جمله را شنیده باشید که روغن گیربکس نیازی به تعویض ندارد، واضح است که چنین چیزی اشتباه بوده و روغن گیربکس نیز در درازمدت به دلیل وجود ذرات ریز کیفیت خود را از دست می‌دهد و به همین دلیل باید به فکر در زمان تعویض روغن گیربکس کپچر به فکر تعویض آن بود. سازندگان خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک توصیه کرده‌اند که روغن گیربکس را می‌بایست در فواصل کارکرد منظم تعویض کرد. روغن گیربکس‌های اتوماتیک می‌تواند در نهایت بخار شده و کیفیت خود را از دست بدهد. درصورتی‌که خودرو در ترافیک‌های شهری زیاد رانده شده یا به‌طور مکرر محموله‌های سنگین را یدک بکشد این فرایند سریع‌تر رخ خواهد داد و شما زود تر مجبور به پرداخت هزینه تعویض روغن گیربکس کپچر خواهید شد.

نشانه های رسیدن زمان تعویض روغن گیربکس کپچر

بهتر است قبل از این که روغن گیربکس خودرویتان تمام شود و مشکلی برای آن پیش بیاید، در مورد نشانه های رسیدن زمان تعویض روغن گیربکس کپچر که در زیر گردآوری شده اند بدانید.

صدای خرد شدن از زیر خودرو در حالی که ماشین روشن اما ثابت است.

 تعویض دنده سخت و دشوار.

 دنده از جای خود در رود و یا در صورت جا رفتن، با فشار پدال گاز ماشین حرکت نکند.

 دنده دیر عوض شود و به موتور خودرو فشار وارد شود.

 دنده تعویض نشود.

لرزش گیربکس.

رنگ روغن گیربکس از حالت طبیعی خارج شود و رنگ غیر طبیعی به خود بگیرد.

 داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس و بلند شدن بوی سوختگی.

سر و صدای شدید وقتی خودرو در حالت خلاص است.

تعویض روغن گیربکس کپچر

تعویض روغن گیربکس کپچر

هزینه تعویض روغن گیربکس کپچر

در مورد این که هزینه تعویض روغن گیربکس کپچر چقدر است به دلایل مختلفی از جمله تغییرات دائمی قیمت ها، متفاوت بودن دستمزد ها در تعمیرگاه های مختلف و... نمی توان نظر دقیقی داد، اما می توان گفت که جعبه دنده‌های دستی خودروهای داخلی معمولا معادل ۲ تا ۲.۵ لیتر روغن نیاز دارند. بنابراین به عنوان مثال جهت محاسبه قیمت روغن گیربکس خودرو های دنده ای لازم است قیمت هر لیتر روغن را که با توجه با قیمای که در بازار دارند در عدد ۲.۵ ضرب کنید. برای جعبه دنده اتوماتیک گیربکس خودرو های اتومات خارجی و داخلی همچون  AL4نیز حدود 6 لیتر روغن نیاز است، البته برای کسب اطلاعات دقیق در مورد قیمت روغن گیربکس و حجم مورد نیاز آن، و یا تعویض هزینه روغن گیربکس رنو کپچر به شما توصیه می شود که با شماره 09128896509 تماس بگیرید.

نحوه تعویض روغن گیربکس کپچر

نحوه تعویض روغن گیربکس کپچر بستگی هم به نوع گیربکس آن دارد. اگر گیربکس دستی دارید، باید از طریق یک پیچ در کارتل گیربکس روغن قدیمی را خارج کنید و سپس روغن جدید را از طریق یک لوله در کارتل وارد کنید. اگر که قصد تعویض روغن گیربکس اتوماتیک کپچر یا همان تعویض روغن گیربکس برای گیربکس اتوماتیک را دارید، می توانید از دو روش دستی یا اتوماتیک استفاده کنید. در روش دستی، مانند گیربکس دستی روغن را از طریق پیچ خارج و وارد می کنید. در روش اتوماتیک، یک دستگاه به کارتل گیربکس متصل می شود و روغن قدیمی را خارج کرده و روغن جدید را وارد می کند.

نمایندگی رنو کپچر شرق تهران

تمامی مطالبی که در طی بحث تعویض روغن گیربکس رنو کپچر با هدف کمک به شما برای آشنایی بیشتر درباره ی تعویض روغن گیربکس عنوان شده است. اگر به دنبال یک نمایندگی رنو کپچر شمال تهران برای انجام تعویض روغن گیربکس کپچر یا سایر خدمات خودرویی ماشین های شرکت رنو هستید به شما پیشنهاد می شود که به سایت ایران رنو که یکی از بهترین مراکز خودرویی می باشد، مراجعه بفرمایید و سوالات خود را با مشاوران این مجموعه که همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند، در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *