تعمیرگاه تخصصی ساندرو, وبلاگ

تعویض سوزن انژکتور ساندرو

تعویض سوزن انژکتور ساندرو
تعویض سوزن انژکتور ساندرو

تعویض سوزن انژکتور ساندرو اگر که در زمان نیاز انجام نشود، می تواند مشکلات جدی را برای موتور خودرو و اجزای آن به وجود بیاورد. داستر یک خودروی هاچبک شهری ساخته شده توسط شرکت داچیا که از زیر مجموعه های رنو است، می باشد. ساندرو را به نوعی می توان ال 90 هاچبک دانست زیرا از یک موتور استفاده می کنند. ساندرو در دسته خودرو های خارجی قرار می گیرد و از آنجایی که شرکت رنو مستقیما در ایران حضور ندارد، توجه به سلامت این خودرو و یافتن یک تعمیرگاه معتبر برای انجام کارهای خودرویتان مثل شستشوی سوزن انژکتور یا تعویض سوزن انژکتور ساندرو ضروری است. با تعمیرگاه تخصصی ساندرو همراه ما باشید.

تعویض سوزن انژکتور ساندرو

سوزن انژکتور یک قطعه کوچک و مهم در سیستم سوخت رسانی خودرو است که وظیفه پاشش سوخت را به صورت پودری و با دقت بالا در داخل محفظه احتراق موتور دارد . سوزن انژکتور باعث می‌شود که سوخت با هوا به خوبی ترکیب شده و احتراق کامل‌تری داشته باشد. این کار باعث کاهش مصرف سوخت، افزایش قدرت موتور، کاهش آلایندگی و راندمان بالاتر خودرو می‌شود . تعویض سوزن انژکتور رنو ساندرو یک کار تخصصی است که باید توسط کارشناسان مجرب نمایندگی ساندرو در تهران معتبری همچون ایران رنو که از نحوه تعویض سوزن انژکتور ساندرو مطلع اند و با استفاده از دستگاه‌های مناسب انجام شود . تعویض سوزن انژکتور رنو ساندرو زمانی لازم است که سوزن انژکتور دچار خرابی یا سایش شده باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر موتور ساندرو در تهران

علائم خرابی سوزن انژکتور ساندرو

برای این که بدانید زمان تعویض سوزن انژکتور ساندرو رسیده است یا خیر، یکسری علائم وجود دارند. علائم خرابی سوزن انژکتور ساندرو عبارتند از مواردی که در زیر آن ها را مشاهده می کنید.

تعویض سوزن انژکتور ساندرو

تعویض سوزن انژکتور ساندرو

 

  • افزایش مصرف سوخت.
  • کاهش شتاب و قدرت موتور.
  • ریپ زدن یا خاموش شدن خودرو.
  • روشن شدن چراغ چک.
  • افزایش آلایندگی و اختلال در سنسور اکسیژن.

به طور کلی دلیل خرابی سوزن انژکتور نیز می‌تواند علائم کثیفی سوزن انژکتور ساندرو و وجود ناخالصی و رسوبات سوخت، ضعیف شدن سیم‌پیچ بوبین، خرابی یا گرفتگی افشانک، خرابی یا نشتی اورینگ و آسیب به سرسوزن باشد.

نحوه تعویض سوزن انژکتور ساندرو

نحوه تعویض سوزن انژکتور ساندرو به این صورت است که در ابتدا ریل سوخت را باز کرده و سوزن‌ها را از آن جدا می‌کنیم. سپس پیچ‌ها را کاملا باز کرده و ریل را خارج می‌کنیم. بعد سوزن‌ها را از روی ریل جدا می‌کنیم و بر روی دستگاه شستشو می‌دهیم. در نهایت سوزن‌ها را با کیت تعویض اورینگ و صافی سوزن انژکتور تعویض می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: تعویض تسمه تایم ساندرو

علائم کثیفی سوزن انژکتور ساندرو

اما گاهی اوقات سوزن انژکتور خراب نشده اما رسوبات گرفته است و باید برای شستشوی انژکتور ساندرو اقدام کرد. علائم کثیفی سوزن انژکتور ساندرو را در زیر با هم می بینیم.

کاهش شتاب و قدرت موتور، افزایش مصرف سوخت، افزایش آلایندگی و رسوبات، ریپ زدن یا خاموش شدن خودرو، روشن شدن چراغ چک و... . این علائم نشان می‌دهند که سوزن انژکتور به دلیل ناخالصی سوخت یا رسوبات دچار انسداد یا ناهماهنگی شده است و نیاز به شستشو و بهره مندی از فوایند شستشوی سوزن انژکتور ساندرو دارد.

فواید شستشوی سوزن انژکتور ساندرو

فواید شستشوی سوزن انژکتور ساندرو در بحث تعویض سوزن انژکتور ساندرو در بخش پایینی گردآوری شده اند.

بهبود عملکرد موتور خودرو، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلایندگی و افزایش عمر انژکتور و سایر قطعات مرتبط. شستشوی انژکتور ساندرو باعث می‌شود که دیگر نیازی به تعویض سوزن انژکتور رنو ساندرو نباشد و سوزن انژکتور بتواند سوخت را به صورت پودری و یکنواخت در محفظه احتراق پاشش دهد و احتراق ناقص را جلوگیری کند.

اما روش‌های شستشوی سوزن انژکتور ساندرو هم عبارتند هم که بد نیست در بحث تعویض سوزن انژکتور ساندرو آن ها را هم بدانید دو روش کلی هستند.

شستشوی روی کار: شستشوی روی کار به این صورت است که با قطع پمپ بنزین، مواد شستشوی انژکتور به جای بنزین در داخل ریل سوخت تزریق می‌شود و خودرو با همان مواد روشن می‌ماند. این روش علاوه بر سوزن انژکتور، تمام مسیر سوخت رسانی و سنسورهای مربوطه را هم سرویس می‌کند.

شستشوی با باز کردن: شستشوی با باز کردن سوزن به این صورت است که سوزن و ریل سوخت از خودرو جدا می‌شوند و سوزن‌های انژکتور در دستگاه آلتراسونیک قرار می‌گیرند تا رسوبات حل شوند. سپس سوزن‌های انژکتور روی دستگاه شستشوی اتوماتیک بسته می‌شوند که با مواد شستشوی انژکتور از داخل سوزن عبور می‌کند و کاملا سوزن انژکتور را سرویس می‌کند. این روش دقیق‌تر و کارآمدتر از روش قبلی است اما نیاز به تخصص بالاتری دارد.

تعویض سوزن انژکتور ساندرو

تعویض سوزن انژکتور ساندرو

معایب شستشوی انژکتور ساندرو

این را هم باید بدانید که شستشوی انژکتور فقط فواید نیست و یکسری معایب هم دارد و گاهی بهتر است که با پرداخت اجرت تعویض سوزن انژکتور ساندرو، این کار را انجام دهید. معایب شستشوی انژکتور ساندرو برخی از موارد زیر هستند.

احتمال آسیب رسیدن به سوزن انژکتور با استفاده از مواد شستشوی نامناسب یا تینر.

احتمال آلودگی بیشتر سوخت و سیستم سوخت‌رسانی با حل شدن رسوبات داخل باک.

احتمال خرابی سنسورها و قطعات مرتبط با سوخت.

نیاز به تخصص و دقت بالا در شستشوی با باز کردن سوزن.

نیاز به تعویض اورینگ‌های سوزن انژکتور.

نیاز به تنظیم مجدد ECU خودرو.

بنابراین شستشوی انژکتور باید با رعایت اصول فنی و با استفاده از دستگاه و مواد مناسب انجام شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر جلوبندی ساندرو در تهران

اجرت تعویض سوزن انژکتور ساندرو

اجرت تعویض سوزن انژکتور ساندرو عبارتند از هزینه خرید سوزن انژکتور جدید و هزینه نصب آن. از انجایی که این قیمت‌ها ممکن است بسته به نوع و برند سوزن انژکتور، محل خرید و نصب، و شرایط بازار متفاوت باشند، بهتر است که برای کسب اطلاعات کامل تر در مورد قیمت سوزن انژکتور و اجرت تعویض آن با شماره 09128896509 تماس بگیرید.

نمایندگی ساندرو در تهران

در صورتی که صاحب خودروی رنویی مثل همین رنو خودروی رنو ساندرو هستید، به شما توصیه می شود که برای انجام کارهای نگهداری مثل تعویض سوزن انژکتور ساندرو، بهره مندی از فواید شستشوی انژکتور ساندرو و برای انجام هرگونه تعمیرات خودرویتان، حتما به سایت و مجموعه خودرویی ایران اتوریپیر، سر بزنید. نمایندگی ساندرو در تهران ایران رنو با ارائه انواع سرویس های دوره ای و تعمیرات رنو ساندرو با تیمی متشکل از متخصصین و تعمیرکاران خبره و با استفاده از قطعات اورجینال، آماده است تا تمامی نیاز های شما و خودروی ساندروی شما، یا هر خودروی ساخت شرکت رنویی که دارید را برطرف نماید.

برای دریافت نوبت تماس بگیرید: 09128896509

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *