تعمیرگاه تخصصی کپچر, وبلاگ

مشخصات گیربکس رنو کپچر

مشخصات گیربکس رنو کپچر
مشخصات گیربکس رنو کپچر

اگر که صاحب خودروی رنو کپچری هستید و یا به دنبال خرید این خودرو هستید، بهتر است که با مشخصات گیربکس رنو کپچر هم تا حد زیادی آشنایی داشته باشید. خودروی کپچر یکی از خودرو های ساخت شرکت خودروسازی فرانسوی رنو است که در ایران مورد استقبال بسیار خودرو سواران ایرانی قرار گرفته است. یکی از مهم ترین بخش های خودرو کپچر هم درست به مانند تمامی خودرو ها، گیربکس این خودرو می باشد. به همین خاطر شما باید تا جایی که می توانید در مورد گیربکس کپچر اطلاعات داشته باشید تا زمانی که خدای ناکرده مشکلی برای آن پیش آمد، بدانید که باید چه کار کنید.

تعمیر گیربکس اتومات کپچر تخصصی

مشخصات گیربکس رنو کپچر

پیش از این که ببینیم علل خرابی گیربکس کپچر که شما را مجبور به تعمیر گیربکس کپچر میکنند، چه مواردی هستند، بهتر است که با مشخصات گیربکس رنو کپچر آشنا شویم. گیربکس یا جعبه دنده، قطعه ای است که نیروی تولید شده توسط موتور را به چرخ های خودرو منتقل می کند. گیربکس با تغییر نسبت انتقال بین موتور و چرخ ها، امکان حرکت در سرعت های مختلف را برای خودرو فراهم می کند. گیربکس ها به دو نوع دستی و اتوماتیک تقسیم می شوند. در گیربکس دستی، راننده با استفاده از دسته دنده و پدال کلاچ، سرعت دنده را تغییر می دهد. در گیربکس اتوماتیک، سرعت دنده به صورت خودکار تغییر می کند و راننده نیازی به استفاده از پدال کلاچ ندارد و قطعاتی مثل دبل کلاچ کپچر در سیستم گیربکس وجود دارند.

همچنین بهتر است در مورد مشخصات گیربکس رنو کپچر بدانید که گیربکس کپچر یک گیربکس اتوماتیک دو کلاچه و ۶ سرعته است که از نوع خشک می باشد. این یعنی صفحات گیربکس در روغن غوطه ور نیستند و کمی روغن دارند. این گیربکس دارای دو کلاچ است که یکی با دنده های زوج و دیگری با دنده های فرد در ارتباط است. این طرح باعث می شود که تعویض دنده ها به صورت سریع و بدون قطع ارتباط با موتور انجام شود. این گیربکس از نظر عملکرد، ترکیبی از گیربکس اتومات و دنده ای است و می تواند به صورت خودکار یا دستی کنترل شود.

از دیگر مشخصات گیربکس رنو کپچر این است که گیربکس کپچر برای افزایش بازدهی سوخت و کاهش آلایندگی طراحی شده است. این گیربکس با توجه به شرایط رانندگی، سرعت، شیب و نوع راننده، بهترین دنده را انتخاب می کند. این گیربکس همچنین دارای سه حالت رانندگی است، Eco، Normal و Sport. حالت Eco برای کاهش مصرف سوخت و حالت Sport برای افزایش شتاب و قدرت مناسب است. حالت Normal بین این دو حالت تعادل برقرار می کند.

مشخصات گیربکس رنو کپچر

مشخصات گیربکس رنو کپچر

تعمیر گیربکس کپچر

اما باید در بحث مشخصات گیربکس رنو کپچر به این هم اشاره کرد که تعمیر گیربکس کپچر یا تعمیرات گیربکس کپچر به دو دسته کلی تقسیم می شوند، تعمیرات اساسی، این تعمیرات شامل تعمیر یا تعویض قطعات داخلی گیربکس است. تعمیرات سطحی، این تعمیرات شامل رفع مشکلات جزئی گیربکس است. برای انجام تعمیر گیربکس کپچر بهتر است به یک تعمیرگاه رنو کپچر تهران همچون ایران رنو مراجعه کنید و از قطعات اصلی استفاده کنید.

دبل کلاچ کپچر

دبل کلاچ کپچر یک نوع گیربکس نیمه اتوماتیک است که دارای دو کلاچ مجزا برای دنده های زوج و فرد است. این سیستم با استفاده از یک کامپیوتر به نام TCU، زمان مناسب برای تعویض دنده را مشخص می کند و باعث می شود که انتقال قدرت بدون قطع شود. این را هم در مورد مشخصات گیربکس رنو کپچر بدانید که گاهی اوقات علت نیاز به تعمیر گیربکس کپچر، خرابی این قطعه میباشد.

کامپیوتر گیربکس کپچر

TCU کپچر مخفف کلمه Transmission Control Unit است که به معنی واحد کنترل گیربکس است. این قطعه برقی، مسئول محاسبه و ارسال دستورات به دو کلاچ و سایر قطعات گیربکس است. اگر این قطعه خراب شود، گیربکس کپچر عملکرد نامناسبی خواهد داشت و ممکن است به دستورات راننده پاسخگو نباشد. از مهم ترین موضوعات برای فهمیدن مشخصات گیربکس رنو کپچر آشنایی با tcu رنو کپچر یا همان کامپیوتر گیربکس کپچر میباشد.

علل خرابی گیربکس رنو کپچر

اما گیربکس رنو کپچر هم مانند هر قطعه دیگر خودرو، ممکن است با خرابی های مختلف روبرو شود. در صورتی که مشکلی برای گیربکس خودرویتان پیش آمد، به شما توصیه می شود که حتما سری به یک تعمیرگاه تخصصی رنو حرفه ای، که یک مرکز تعمیر گیربکس کپچر هم هست بزنید و با مراجعه به آنجا ایرادات خودرویتان را برطرف نمایید. برخی از علل خرابی گیربکس رنو کپچر که خود از مشخصات گیربکس رنو کپچر هستند، عبارتند از مواردی که در زیر آن ها را با هم مشاهده می کنیم.

مشخصات گیربکس رنو کپچر

مشخصات گیربکس رنو کپچر

فاسد شدن و نشت روغن گیربکس اولین مورد از علل خرابی گیربکس رنو کپچر: روغن گیربکس برای روان کاری قطعات و جلوگیری از سایش آن ها ضروری است. اگر روغن گیربکس فاسد شود یا از جای خود نشت کند، عملکرد گیربکس تحت تاثیر قرار می گیرد و صدا، لغزش و لرزش ایجاد می شود. باید در فواصل زمانی منظم، روغن گیربکس را تعویض و سطح آن را بررسی کرد.

خدمات بیشتر: رفع خطای چک گیربکس رنو کپچر

خراب شدن سنسورهای دنده: از مشخصات گیربکس رنو کپچر این است که سنسورهای دنده نقش مهمی در تشخیص وضعیت و حالت گیربکس دارند. اگر این سنسورها خراب شوند، عمل تغییر دنده به صورت صحیح انجام نمی شود و خودرو در حالت حذف (limp mode) قرار می گیرد. در این حالت، خودرو فقط با سرعت پایین حرکت می کند و باید به تعمیرگاه ببرید.

خراب شدن تعليق يا بلبرينگ‌های گيربكس: تعليق يا بلبرينگ‌های گيربكس برای اتصال و چرخش محورها و چرخ دنده‌های گيربكس به كار می روند. اگر این قطعات ساییده یا خراب شوند، عملکرد گيربكس ناهماهنگ و ناپیوسته می شود و صدا و لغزش ایجاد می شود و علل خرابی گیربکس رنو کپچر خود را نشان می دهند.

مرکز تعمیر گیربکس کپچر

تعمیر گیربکس رنو کپچر نیاز به دانش و تجهیزات تخصصی دارد. به عنوان مثال یک تعمیرکار رنو کپچر باید از مسائلی مثل مشخصات گیربکس رنو کپچر، علل خرابی گیربکس رنو کپچر، ساختار گیربکس کپچر شما همچون دبل کلاچ کپچر مطلع باشد. به همین دلیل، توصیه می‌شود که در صورت وقوع علل خرابی گیربکس رنو کپچر برای تعمیر گیربکس خودرو، به مراکز تخصصی و مجهز مراجعه کنید. یکی از این مرکز تعمیر گیربکس کپچر های معتبر هم تعمیرگاه ایران رنو میباشد. این مرکز با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و متخصصین مجرب، خدمات با کیفیت و با گارانتی به شما عزیزان ارائه می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *