تعمیرگاه تخصصی مگان, وبلاگ

تعمیر پمپ بنزین مگان تضمینی و فوری

تعمیر پمپ بنزین مگان
تعمیر پمپ بنزین مگان

یکی از کارهای لازمی که باید در صورت مشاهده خوب کار نکردن پمپ بنزین مگان انجام دهید، تعمیر پمپ بنزین مگان است. مگان یکی از خودرو های ساخت شرکت فرانسوی رنو است که در بازار ایران حضوری قدیمی و پر رنگ دارد. از آن طرف هم پمپ بنزین یکی از اجزای بسیار مهم هر خودرویی از جمله همین خودروی مگان می باشد. به همین خاطر همواره باید حواستان با علائم خرابی پمپ بنزین و دلایل خرابی پمپ بنزین باشد تا اگر که آن ها را مشاهده کردید، سریعا برای تعمیر پمپ بنزین خودرویتان اقدام نمایید. برای این که بیشتر در مورد پمپ بنزین خودروها بدانید، در ادامه هم صفحه را ترک نکنید. با تعمیرگاه تخصصی مگان همراه باشید.

تعمیر پمپ بنزین مگان

پمپ بنزین مگان یک قطعه الکترونیکی است که وظیفه آن انتقال سوخت از باک به موتور خودرو است. پمپ بنزین مگان در داخل باک بنزین قرار دارد و با برق باتری خودرو کار می‌کند. پمپ بنزین مگان با فشار بالا سوخت را از طریق لوله‌ها و فیلترها به انژکتورها می‌رساند که سوخت را به موتور اسپری می‌کنند. به دلیل همین نقش مهم پمپ بنزین، در صورت خرابی آن حتما باید به یک نمایندگی مگان تهران شرق معتبری همچون ایران رنو مراجعه کنید.

تعمیر پمپ بنزین مگان یکی از خدماتی است که تعمیرگاه‌های تخصصی رنو ارائه می‌دهند. پمپ بنزین مگان یک قطعه الکترونیکی است که وظیفه آن انتقال سوخت از باک به موتور خودرو است. برای تعمیر پمپ بنزین مگان باید ابتدا علت خرابی آن را تشخیص داد و سپس قطعه معیوب را تعویض یا تعمیر کرد.

خدمات بیشتر: تعویض تسمه دینام مگان

تعمیر پمپ بنزین مگان

تعمیر پمپ بنزین مگان

قطعات پمپ بنزین مگان

پمپ بنزین مگان از چندین قطعه تشکیل شده است که علت نیاز به تعمیر پمپ بنزین مگان می تواند خرابی  یکی از آن ها باشد. در پایین قطعات پمپ بنزین مگان را با هم مشاهده می کنیم.

 • فیلتر سوخت.
 • رگولاتور فشار.
 • صفحه تکیه‌گاه پمپ.
 • لوله برگشت سوخت.
 • لوله خروجی سوخت.
 • کانکتور.

علائم خرابی پمپ بنزین مگان

علائم خرابی پمپ بنزین مگان یا همان نیاز بودن تعمیر پمپ بنزین مگان، ممکن است در رانندگی یا روشن کردن خودرو مشهود باشند. برخی از علائم خرابی پمپ بنزین مگان عبارتند از، کاهش قدرت و شتاب خودرو، خاموش شدن خودرو در حال رانندگی، عدم روشن شدن خودرو، صدای ناهنجار از باک بنزین، مصرف بالای سوخت و... .

دلایل خرابی پمپ بنزین مگان

دلایل خرابی پمپ بنزین مگان ممکن است مربوط به عوامل مختلفی باشند. برخی از این عواملی که موجب لازم بودن تعمیر پمپ بنزین مگان می شوند در زیر آورده شده اند.

 • رانندگی طولانی مدت با سوخت کم.
 • ناخالصی سوخت.
 • مشکلات برقی.

بیشتر بخوانید: علت خطای چک ایربگ مگان

عوارض خرابی پمپ بنزین مگان

عوارض خرابی پمپ بنزین مگان و انجام ندادن تعمیر پمپ بنزین مگان ممکن است در رانندگی یا روشن کردن خودرو مشهود باشند. برخی از این عوارض خرابی پمپ بنزین مگان در قسمت پایینی آورده شده اند.

 • کاهش قدرت و شتاب خودرو.
 • خاموش شدن خودرو در حال رانندگی.
 • عدم روشن شدن خودرو.
 • صدای ناهنجار از باک بنزین.
 • مصرف بالای سوخت.
 • گرفتگی فیلتر سوخت.
عوارض خرابی پمپ بنزین مگان

عوارض خرابی پمپ بنزین مگان

مغزی پمپ بنزین مگان ۲۰۰۰ و 1600

مغزی پمپ بنزین مگان ۲۰۰۰ و 1600 قطعه‌ای هستند که در داخل باک بنزین قرار دارد و وظیفه دارد که سوخت را از باک به موتور انتقال دهد. مغزی پمپ بنزین مگان که بعضی اوقات خرابی آن می تواند علت نیاز بودن تعمیر پمپ بنزین مگان باشد، از برند بوش (BOSCH) تولید شده و کد 0482687 را دارد.

فیوز پمپ بنزین مگان کجاست؟

فیوز پمپ بنزین مگان قطعه‌ای است که برای محافظت از پمپ بنزین در برابر اضافه جریان یا خرابی‌های برقی استفاده می‌شود. این فیوز در جعبه فیوز موتور قرار دارد و شماره ۱۵ را دارد. این فیوز ۱۵ آمپری است و رنگ آن آبی است. برای دسترسی به جعبه فیوز موتور باید کاپوت خودرو را باز کنید و در سمت راست محفظه موتور جعبه فیوز را پیدا کنید. گاهی اوقات در روند تعمیر پمپ بنزین مگان مشخص می شود که علت خرابی، خرابی فیوز پمپ بنزین می باشد.

خدمات بیشتر: سرویس دوره ای مگان در تهران

اورینگ پمپ بنزین مگان

اورینگ پمپ بنزین مگان یک قطعه کوچک از جنس لاستیک است که بین پمپ بنزین و باک بنزین قرار می‌گیرد و نقش مهمی در جلوگیری از نشتی بنزین دارد. اگر این قطعه فرسوده یا خراب شود، ممکن است باعث کاهش فشار بنزین، افزایش مصرف سوخت، کاهش قدرت موتور و حتی خاموش شدن خودرو و در کل لازم شدن تعمیر پمپ بنزین مگان شود. برای تعویض این قطعه، باید پمپ بنزین را از باک جدا کرده و اورینگ را با یک مدل جدید تعویض کنید. هزینه تعویض این قطعه بستگی به نوع و کیفیت آن دارد.

صافی بنزین مگان

صافی بنزین مگان یک قطعه شبکه‌ای است که بنزین را از ذرات آلوده و زنگ پاک می‌کند و به سوزن‌های انژکتور می‌رساند. این قطعه می‌تواند باعث افزایش عمر موتور، کاهش مصرف سوخت و بهبود عملکرد خودرو شود. اگر این قطعه کثیف یا مسدود شود، ممکن است باعث کاهش فشار بنزین، کاهش قدرت موتور، روشن شدن چراغ سنسور و روشن نشدن خودرو شود. برای تعویض این قطعه، باید صافی بنزین را از شیلنگ بنزین جدا کرده و با یک مدل جدید جایگزین کنید. هزینه تعویض این قطعه در روند تعمیر پمپ بنزین مگان هم بستگی به نوع و کیفیت آن دارد.

قیمت پمپ بنزین مگان 2000

قیمت پمپ بنزین مگان ۲۰۰۰ بستگی به نوع و کیفیت آن دارد. از آنجایی که ثبات قیمتی در کشور ما وجود ندارد و قیمت ها دائما بالا و پایین می شوند، در اینجا هم نمی توان قیمت دقیقی را برای قیمت پمپ بنزین که گاهی در روند تعمیر پمپ بنزین مگات خرید آن لازم است عنوان کرد.

اجرت تعمیر پمپ بنزین مگان

اجرت تعمیر پمپ بنزین مگان ۲۰۰۰ نیز بستگی به نوع خرابی و تعمیرگاه دارد. مورد عدم ثبات قیمت ها در مورد اجرت تعمیر پمپ بنزین مگان هم وجود دارد و علاوه بر این که ثابت نیست، بلکه سلیقه ای هم هست و می توان گفت که بر اساس علاقه خود طرف این مبلغ ممکن است در تعمیرگاه‌های مختلف متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09128896509 تماس بگیرید.

نمایندگی مگان تهران شرق

نمایندگی مگان تهران شرق یا همان تعمیرگاه تخصصی ایران رنو یک مرکز خدماتی است که به تعمیرو سرویس خودروهای مگان می‌پردازد. این نمایندگی دارای کادر مجرب و متخصص، تجهیزات مدرن و قیمت‌های مناسب است. تعمیرگاه تخصصی رنو با توجه به ویژگی ها و امکاناتی که دارد، آماده است که تمامی خدمات مورد نیاز شما از جمله تعمیر پمپ بنزین مگان را به شما عزیزان ارائه دهد.

 

برای دریافت نوبت تماس بگیرید: 09128896509

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *