وبلاگ, تعمیرگاه تخصصی کپچر

تعویض روغن موتور کپچر

تعویض روغن موتور کپچر
تعویض روغن موتور کپچر

تعویض روغن موتور کپچر یکی از کارهایی است که جز سرویس دوره ای خودروی کپچر محسوب می شود و پس از گذشت میزان کیلومتر مشخصی باید انجام شود تا سلامت خودرو حفظ شود و موتور از دیدن آسیب های شدید، در امان باشد. روغن موتور یکی از انواع سیالات است که در خودرو نقشی بسیار مهم و حیاتی دارد و اگر که نباشد، موتور خودرو پس از مدت بسیار کوتاهی دچار مشکلاتی اساسی می شود و حتی شما را مجبور خواهد کرد که موتور را نیز تعویض کنید. برای این که بیشتر با موتور خودرو و اهمیت روغن در موتور خودرو آشنا شوید، در ادامه هم صفحه را ترک نکنید.

تعویض روغن موتور کپچر

روغن موتور قلب تپنده موتور است و بی‌توجهی به آن، خسارات جبران ناپذیر بسیاری را به خودرو شما وارد می‌کند، به همین سبب فهمیدن علت کم کردن روغن موتور کپچر یا همان علائم کم بودن روغن موتور کپچر و برطرف کردن آن در تعمیرگاه مرکزی کپچر معتبری مثل ایران رنو میتواند از وقوع خسارات سنگین جلوگیری کند. یکی از راه‌های بهبود عملکرد موتور خودرو و افزایش طول عمر آن، استفاده از روغن موتور مناسب است. عمر موتور خودرو شما تا حد زیادی به نوع روغن موتوری که استفاده می‌کنید بستگی دارد؛ بنابراین برای افزایش عمر موتور خوردو، باید از روغن‌ موتور باکیفیت و مناسب با خودرو خود استفاده کنید. با این تفاسیر، انتخاب یک روغن موتور با کیفیت متناسب با حجم روغن موتور کپچر، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در پایین مزایای استفاده از خدمات ایران رنو را در زیر با هم می بینیم.  

استفاده از روغن موتور اصلی و مواد مصرفی بر اساس پیشنهاد رنو: روغن موتور مهم ترین عامل حفظ سلامت موتور خودروی شما میباشد. استفاده از روغن های بی کیفیت و یا تقلبی تاثیر مستقیمی در کاهش عمر وسیله نقلیه شما دارد. ایران رنو برای تعویض روغن موتور کپچر فقط از روغن و مواد مصرفی اریجینال، مورد تایید شرکت رنو استفاده می نماید.

خدمات بیشتر: هزینه تعمیر تخصصی موتور کپچر

استفاده از دستگاه تعویض روغن با تکنولوژی روز دنیا: علاوه بر جنس روغن مورد استفاده روش تعویض روغن موتور کپچر نیز مورد اهمیت میباشد. در صورت تعویض روغن با دستگاه های غیر استاندارد کل روغن استفاده شده در خودرو تخلیه نمی گردد.

تعویض توسط افراد متخصصی و دارای دانش فنی: انجام سرویس های دوره ای خودرو های ساخت رنو توسط افراد فاقد دانش فنی میتواند باعث آسیب جدی به موتور خودرو و هزینه های مضاعف برای شما گردد. کارشناسان ایران رنو همگی دوره های تخصصی خودرو را گذرانده اند و با سیستم های فنی خودروهای داخلی و خارجی آشنایی کامل دارند.

باطل نشدن گارانتی خودرو: استفاده از روغن موتور و مواد مصرفی غیر فابریک باعث ابطال گارانتی خودروی شما خواهد شد. لوازم مصرف شده برای تعویض روغن موتور کپچر در تعمیرگاه ایران رنو دارای استاندارد کارخانه سازنده و مورد تایید نمایندگی های مجاز خودروی شما میباشند.

زمان تعویض روغن موتور کپچر

زمان تعویض روغن موتور کپچر

علائم کم بودن روغن موتور کپچر

علائم کم بودن روغن موتور کپچر و به تعبیری دیگر علائم نیاز بودن تعویض روغن موتور کپچر در قسمت پایینی برای شما آمده اند.

 کاهش شتاب خودرو: وقتی روغن موتور کم باشد، اصطکاک بین قطعات موتور افزایش می‌یابد و باعث می‌شود که موتور کارایی خود را از دست دهد و شتاب خودرو کاهش یابد.

سفت و محکم شدن دنده چرخ: وقتی روغن موتور کم باشد، دنده چرخ که به موتور متصل است، روانکاری لازم را ندارد و باعث می‌شود که دنده چرخ سفت و محکم شود و تغییر دنده سخت‌تر شود و نشان می دهد که زمان تعویض روغن موتور کپچر فرا رسیده است.

روشن شدن چراغ روغن: وقتی روغن موتور کم باشد، فشار روغن کاهش می‌یابد و سنسور فشار روغن چراغ روغن را روشن می‌کند. این چراغ معمولاً به رنگ قرمز است و نشان دهنده اخطار جدی است

زمان تعویض روغن موتور کپچر

زمان تعویض روغن موتور کپچر بستگی به نوع روغن موتور، شرایط رانندگی و استفاده از خودرو دارد. اما به طور کلی توصیه می‌شود که روغن موتور را هر 5 یا 6 هزار کیلومتر یا هر سه ماه یک بار تعویض کنید. برای تعویض روغن موتور، مراحل خاصی را انجام دهید که به شدت توصیه می شود این کار را با پرداخت قیمت روغن موتور کپچر و هزینه تعویض روغن موتور کپچر به افراد متخصص بسپارید.

هزینه تعویض روغن گیربکس کپچر

در مورد این که هزینه تعویض روغن گیربکس کپچر چقدر است به دلایل مختلفی از جمله تغییرات دائمی قیمت ها، متفاوت بودن دستمزد ها در تعمیرگاه های مختلف و... نمی توان نظر دقیقی داد، اما می توان گفت که جعبه دنده‌های دستی خودروهای داخلی معمولا معادل ۲ تا ۲.۵ لیتر روغن نیاز دارند. بنابراین به عنوان مثال جهت محاسبه قیمت روغن گیربکس خودرو های دنده ای لازم است قیمت هر لیتر روغن را که با توجه با قیمای که در بازار دارند در عدد ۲.۵ ضرب کنید. برای جعبه دنده اتوماتیک گیربکس خودرو های اتومات خارجی و داخلی همچون  AL4نیز حدود 6 لیتر روغن نیاز است، البته برای کسب اطلاعات دقیق در مورد قیمت روغن گیربکس و حجم مورد نیاز آن، و یا تعویض هزینه روغن گیربکس رنو کپچر به شما توصیه می شود که با شماره 09128896509 تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر: نمایندگی کپچر در تهران

هزینه تعویض روغن گیربکس کپچر

هزینه تعویض روغن گیربکس کپچر

نحوه تعویض روغن موتور کپچر

در مورد زمان تعویض روغن موتور کپچر یا به تعبیر دقیق تر در مورد این که تعویض روغن موتور کپچر چقدر طول می کشد باید گفت که به طور متوسط، تعویض روغن موتور کپچر حدود 20 تا 30 دقیقه زمان می‌برد. البته این زمان ممکن است بسته به مهارت و تجربه شما یا کارشناسی که از او خدمات می‌گیرید متفاوت باشد.

تعمیرگاه مرکزی کپچر

اگر دوست دارید خودروی شما بی عیب کار کند و در آینده برای تعمیر و نگهداری از آن کمتر هزینه کنید، سعی کنید به صورت منظم به انجام سرویس های دوره ای خودروی خود بپردازید. استفاده از خدماتی مانند سرویس دوره‌ای خودرو می‌تواند یک حرکت پیش گیری کننده عمل کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که در زمان‌های معین، خودرو خود را برای انجام سرویس های دوره ای به مرکز تعمیرگاهی متخصص همچون تعمیرگاه مرکزی کپچر ایران رنو ببرید. در صورتی که می خواهید از قیمت روغن موتور کپچر مطلع شوید یا برای تعویض روغن موتور کپچر اقدام نمایید، به شما توصیه می شود که حتما سری هم به سایت ایران رنو بزنید. تعمیرگاه تخصصی ایران رنو با کادری مجرب و با دانش آماده خدمت رسانی تضمینی در این زمینه به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *