تعویض روغن گیربکس ساندرو

تعویض روغن گیربکس ساندرو هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟ در چند کیلومتری باید برای تعویض روغن گیربکس استپ وی به تعمیرگاه مراجعه کنیم؟ اغلب دارندگان خودرو ساندرو و یا دیگر خودروهای رنو نمی دانند که دقیقا زمان مراجعه به تعمیرگاه برای سرویس خودرو و یا تعویض روغن گیربکس کی است. تعویض روغن یکی از مهم ترین اقداماتی است که در سرویس دوره ای ساندرو صورت می گیرد. در این مقاله با تعمیرگاه ساندرو همراه باشید تا در مورد اهمیت تعویض روغن گیربکس ساندرو دستی و اتومات، زمان تعویض و هزینه تعویض به بحث و بررسی بپردازیم.

اهمیت تعویض روغن گیربکس ساندرو

 روغن گیربکس که به آن واسکازین هم گفته می شود نوعی روان ساز است که حرکات گیربکس را روان تر می کند. در واقع عملکرد گیربکس با استفاده از این روغن بهبود بخشیده می شود. وجود چنین روانسازی در بخش های مکانیکی خود لازم است اما خرابی آن می توانید خسارت های زیادی را به همراه داشته باشد.

از دیگر فواید روغن گیربکس می توان به کاهش دمای گیربکس اشاره داشت و همین موضوع باعث می شود که به قطعات آن آسیبی وارد نشود. بدین ترتیب طول عمر قطعات خودرو شما افزایش پیدا می کند و موجب عملکرد بهتر خودرو می شود. تعویض روغن گیربکس ساندرو مانند هر خودرو دیگری دارای یک جدول زمانبندی است. همچنین در نظر داشته باشید با تعویض افتادن زمان تعویض اسیب و خسارات جدی به گیربکس شما وارد می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گیربکس و علائم خرابی آن می توانید به مقاله تعمیر گیربکس ساندرو مراجعه کنید.

 

جهت ثبت سفارش کلیک کنید

تعویض روغن گیربکس ساندرو دستی

روغن گیربکس خودرو هایی با گیربکس دستی بعد از گذشت مدتی، آلوده می شوند. البته با اینکه روغن گیربکس کیفیت خودش را حفظ می کند، بازهم دچار آلودگی می شود و باید تعویض شود. با فرسایش یاتاقان ها ذرات ریز فلزی به وجود می آیند که روغن گیربکس آنها را جذب می کند. به همین دلیل است که بعد از مدتی روغن آلوده و غلیظ می شود و دیگر توان روان سازی قطعات را نخواهد داشت. برای تعویض روغن گیربکس خودرو خود حتما به یک تعمیرگاه مراجعه کنید که متخصص در زمینه خودروهای رنو باشد.

زمان تعویض روغن گیربکس ساندرو دستی

به گفته متخصصان و تعمیرکاران با تجربه، بهترین زمان تعویض روغن گیربکس ساندرو دستی، هر ۵۰ تا ۱۰۰ هزار کیلومتر است. اگر در شرایط کوهستانی و دشوار رانندگی می کنید بهتر است حتی زودترنیز اقدام کنید.

تعویض روغن گیربکس ساندرو اتومات

جالب است بدانید که در گیربکس های اتوماتیک، حرارت بیشتری نسبت به گیربکس های دستی تولید می شود. بنابراین کار روغن گیربکس سخت تر است. چرا که باید این حرارت را کاهش بدهد تا به قطعات آسیب نرسد.

زمان تعویض روغن گیربکس ساندور اتومات

به گفته کارشناسان بهترین زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار می باشد. البته اگر زودتر هم برای انجام سرویس های دوره ای به یک تعمیرگاه تخصصی ساندرو مراجعه کنید ضرر ندارد. بدین ترتیب روغن گیربکس شما بررسی می شود و قبل از بروز هرگونه آسیب جدی، روغن آن تعویض می شود.

 

iranautorepair

بهترین مرکز تعویض روغن گیربکس خودروهای رنو در تهران

تعویض روغن گیربکس ساندرو در تهران

بهترین روغن گیربکس برای ساندرو چیست؟

مهم ترین نکته ای که در مورد انتخاب روغن گیربکس باید در نظر داشته باشید گرانروی و یا غلظت آن می باشد. غلظت روغن گیربکس به مراتب از روغن موتور بیشتر است بنابراین باید به گونه ای باشد که کل سیستم را پوشش دهد و فشار وارده به قطعات را خنثی کند. عملکرد سیستم گیربکس به گونه ای است که دنده ها در معرض فشار زیادی قرار می گیرند. بنابراین روغن گیربکس باید مقاوت بالایی دربرابر فشار داشته باشد تا مانع خوردگی و از بین رفتن دنده ها شود.

اگر در مورد انتخاب روغن گیربکس اطلاعاتی ندارید می توانید همین حالا با کارشناسان ایران رنو تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در مورد بهترین روغن کسب کنید. هنگام انتخاب و خرید روغن گیربکس حتما رنگ آن را چک کنید. تغییر رنگ این روغن اصلا نشانه خوبی نیست. به طور مثال، اگر رنگ روغن گیربکس انتخابی شما شیری است، بدانید که با آب مخلوط شده است و اصلا گزینه مناسبی نیست. روغن سالم معمولا قرمز رنگ و کاملا شفاف است.

تعمیر گیربکس تمامی خودروهای رنو در تهران تحت نظر متخصصین باتجربه

iranautorepair

هزینه تعویض روغن گیربکس ساندرو

اگر برای تعویض روغن گیربکس ساندرو به تعمیرگاه ایران رنو مراجعه کنید دیگر نیازی به حفظ مراجعه بعدی نیست چون دقیقا در زمان تعیین شده پیامکی به شما ارسال می گردد. روغنی که در ایران رنو استفاده می شود اورجینال و اصلی استو با خیال راحت می توانید برای تعویض به این مجموعه مراجعه کنید.

برای دریافت اجرت و هزینه تعویض روغن گیربکس می توانید همین حالا با شماره 09128896509 تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید. 

تعویض روغن گیربکس اتومات با دستگاه

بسیاری از تعمیرگاه های متفرقه روغن گیربکس ساندرو اتومات را بدون دستگاه تعویض می کنند که خساراتی را برای خودرو به همراه دارد. این کار واقعا اشتباه است چون که به هنگام تعویض به صورت دستی پیچ کارتل گیربکس باز شده و تنها 3 لیتر از روغن خراب تخلیه می شود و 3 لیتر دیگر در توربین باقی می ماند. ترکیب روغن کهنه و نو باعث می شود توربین خراب شود.

با تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمامی 6 لیتر تخلیه شده و 6 لیتر روغن اوجینال وارد خودرو می شود. که هیچ گونه خرابی به بار نمی آورد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Buttonتماس با ایران رنو